Trwa ładowanie...
d4dhi2l

KPMG i PZPM: Produkcja samochodów w Polsce wzrosła o 3,2% r/r w 2016 r.

Warszawa, 02.02.2017 (ISBnews) - Liczba pojazdów samochodowych wyprodukowanych w Polsce w ubr. wyniosła ogółem 681,8 tys., tj. o 3,2% więcej niż w poprzednim roku. wynika z raportu kwartalnego KPMG w Polsce i PZPM "Branża motoryzacyjna". Odnotowano wzrost produkcji we wszystkich kategoriach produkcja: autobusów o 5,5% aut osobowych o 3,7% i samochodów dostawczych i ciężarowych, o 0,9%, podano także. 

Share
d4dhi2l

"Już czwarty rok z rzędu rośnie sprzedaż samochodów osobowych w kraju, a drugi rok z rzędu rośnie popyt na auta w UE, co przełożyło się na wzrost produkcji w fabrykach ulokowanych w Polsce. Pomimo dobrych wyników produkcyjnych jesteśmy nadal daleko od rekordowego poziomu osiągniętego w 2008 roku. Rosnący popyt w Europie, w której zarejestrowano ponad 14,6 mln samochodów osobowych i bardzo dobry wynik sprzedaży nowych samochodów w Polsce pozwala patrzeć z optymizmem na wzrost wolumenu produkcji w najbliższym czasie" - powiedział partner w dziale doradztwa podatkowego, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej w KPMG Mirosław Michna, cytowany w komunikacie.

Aktualne dane Eurostatu pozwalają także podsumować eksport motoryzacyjny z Polski w trzech pierwszych kwartałach tego roku. Od stycznia do września wyeksportowano produkty motoryzacyjne o wartości 22,8 mld euro. Wartość eksportu pojazdów, przyczep i naczep wyniosła 8,2 mld euro (+11,9% r/r). Największy udział w eksporcie mają jednak wciąż podzespoły, części i akcesoria motoryzacyjne - w ich przypadku wartość eksportu wzrosła do 14,6 mld euro (+6,4% r/r), podano także.

(ISBnews)

d4dhi2l

Podziel się opinią

Share
d4dhi2l
d4dhi2l