Trwa ładowanie...
d2gf2pg

KPMG: Polskie banki są gotowe finansować do 70% nieruchomości na wynajem

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Banki w Polsce nadal uznają segment finansowania nieruchomości za względnie bezpieczny i z reguły są gotowe finansować do 70% wartości godziwej nieruchomości przynoszących stały dochód, wynika z badania przeprowadzonego przez KPMG.

Share
d2gf2pg

"Po raz pierwszy od 2010 roku, nieruchomości handlowe okazały się bardziej preferowaną klasą aktywów przez banki w Polsce niż nieruchomości biurowe" - podało KPMG w komunikacie dotyczącym raportu "Barometr finansowania nieruchomości 2015".

Z badania wynika, że portfel kredytowy banków w Polsce jest oceniany jako bezpieczny.

"Banki w Polsce oceniły jakość swych portfeli kredytowych wyżej niż prawie wszystkie pozostałe z grupy 21 krajów objętych naszym badaniem - wykazały wyższy udział procentowy kredytów bezpiecznych. Jednak w odniesieniu do problematycznych kredytów, banki w Polsce znalazły się w grupie największych pesymistów twierdząc, że tylko 62% wszystkich trudnych kredytów w Polsce będzie można skutecznie zrestrukturyzować. Taka ocena ma najprawdopodobniej związek z już dokonaną skuteczną restrukturyzacją trudnych kredytów" - powiedział partner w KPMG Steven Baxted, cytowany w komunikacie.

KPMG opracowało raport na podstawie odpowiedzi udzielonych przez ponad 90 instytucji finansowych działających w sektorze nieruchomości w 21 krajach.

(ISBnews)

d2gf2pg

Podziel się opinią

Share
d2gf2pg
d2gf2pg