Trwa ładowanie...

Kradli ule z pszczołami w środku. Grozi im więzienie

Nawet do 5 lat więzienia grozi złodziejom, którzy na Dolnym Śląsku kradli ule wraz z pszczołami. Policji udało się zatrzymać czterech mężczyzn oraz odzyskać skradzione mienie.

Share
Kradli ule z pszczołami w środku. Grozi im więzienie
Źródło: Pixabay
d4l0rp0

Sprawa miała miejsce w powiecie polkowickim na terenie gminy Grębocice. W krótkich odstępach czasu zostały tam zgłoszone kradzieże uli z dwóch różnych pasiek.

Skradzione zostały jednak nie tylko ule, ale również przebywające w nich rodziny pszczele.

Okazało się, że w sprawę zamieszanych jest dwóch 18-letnich mężczyzn. Za pierwszym razem pomagał im 23-latek, a za drugim - 27-latek. Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży.

Obejrzyj: Jak rozpoznać dobry miód?

Grozi im nawet 5 lat więzienia, przy czym najstarszy ze złodziei może ponieść jeszcze bardziej dotkliwą karę. On bowiem jest recydywistą i był już w przeszłości skazywany za kradzież.

d4l0rp0

Skradzione przedmioty złodzieje sprzedali dwóm mężczyznom, również mieszkańcom Grębocic. 36- i 39-latek doskonale wiedzieli, że ule pochodzą z przestępstwa, ale mimo to zdecydowali się na ich zakup. Oni usłyszeli zarzut paserstwa.

"W wyniku czynności procesowych policjanci w całości odzyskali skradzione mienie o łącznej wartości 16300 złotych" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4l0rp0

Podziel się opinią

Share
d4l0rp0
d4l0rp0