Trwa ładowanie...

Kraina Kajka i Kokosza w Bieszczadach. Koszt inwestycji to 30 mln zł

W Bieszczadach w Strężnicy koło Baligrodu ma powstać Kraina Kajka i Kokosza. Fundacja "Kreska" im. Janusza Christy podpisała już wstępną umowę z inwestorem.
Share
Kompleks „Natura Park” w Bieszczadach – miejsce główniej inwestycji na ok. 500 h.
Kompleks „Natura Park” w Bieszczadach – miejsce główniej inwestycji na ok. 500 h.Źródło: Fundacja "Kreska"
d4ak3q1

Warownia Zbójcerzy, Kraina Omsów i Borostworów, park zwierząt oraz Gród Mirmiła – to tylko niektóre pomysły na niezwykłą inwestycję, o której można przeczytać na stronach fundacji.

Na terenie parku planowana jest arena do animacji, gdzie będzie można wejść w interakcje z postaciami z ekranu przy użyciu technologii Virtual Puppet.

Czytaj także: Bieszczady to nie tylko połoniny. Największe atrakcje

d4ak3q1

Na tym jednak nie koniec. Zwiedzających będzie witać wirtualny prezenter, a wewnątrz Grodu będzie można skorzystać z kapsuły kinowej 9D. Po zmroku odbywać się będą projekcje postaci z kultowego komiksu na ścianach budynku, a dzięki urządzeniom do wyświetlania obrazów w powietrzu z wykorzystaniem ekranów mgłowych będzie można „wejść” w obraz.

W Krainie Kajka i Kokosza odwiedzający będą mogli korzystać z aplikacji mobilne i gry, która pozwoli wcielić się w postaci z komiksu.

Jak czytamy na stronach fundacji, projekt został wymyślony tak, by nie naruszał piękna Bieszczad i wpisał się w krajobraz tego dziewiczego regionu. Ma spełniać wszystkie wymogi ekologiczne. Wyjątkowa inwestycja, odwzorowująca polski komiks z bazą noclegową ma stać się magnesem przyciągającym atrakcjami rodziny z dziećmi i fanów komiksów z Polski i Europy.

Koszt budowy szacowany jest na 30 mln zł. Fundacja złożyła wniosek o dofinasowanie inwestycji z środków unijnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ak3q1

Podziel się opinią

Share
d4ak3q1
d4ak3q1