Trwa ładowanie...
d3z4w17
12-11-2015 14:30

Kraków/ GlobalLogic otworzył centrum inżynieryjne; zatrudni 100 osób

GlobalLogic, międzynarodowa firma outsourcingowa zajmująca się usługami związanymi z rozwojem produktu, otworzyła nowe centrum inżynieryjne w Krakowie. Do połowy przyszłego roku zostanie tam zatrudnionych 100 pracowników.

d3z4w17
d3z4w17

Jak poinformował PAP w czwartek przedstawiciel firmy Vlad Tkaczuk, krakowskie centrum jest pierwszą placówką GlobalLogic w naszym kraju. Zgodnie z planami do końca tego roku pracować będzie tam 50 osób, kolejne 50 ma zostać zatrudnione w następnym półroczu.

"GlobalLogic jest zainteresowany polskim rynkiem, w związku z tym planujemy znacząco zwiększyć obecność firmy w innych miastach w ciągu najbliższego roku" - zapowiedział.

Nowe centrum inżynieryjne w Krakowie ma wspierać obecnych i przyszłych klientów firmy w naszym regionie. Według przedstawicieli koncernu lokalizacja ta ma zapewnić dostęp do utalentowanych pracowników oraz dużego rynku IT w takich sektorach, jak telekomunikacja, motoryzacja czy usługi finansowe.

GlobalLogic z siedzibą w Kalifornii zatrudnia ponad 9 tys. pracowników na całym świecie. Swoje centra techniczne i biura sprzedaży posiada w wielu krajach, m.in. Argentynie, Niemczech, Izraelu, Indiach, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Ukrainie.

d3z4w17

Według tegorocznego raportu organizacji ABSL, zrzeszającej najważniejszych inwestorów branży usług dla biznesu, kolejny rok z rzędu największym ośrodkiem skupiającym inwestorów z sektora jest Kraków, gdzie w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracuje 35,7 tys. osób. Przewidują oni, że tendencja ta utrzyma się także w następnych latach.

Wysoka pozycja Krakowa w sektorze outsourcingu została potwierdzona też w ostatnim corocznym zestawieniu "2015 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations", w którym stolica Małopolski utrzymała 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla tego typu inwestycji. Kraków zajmuje też najwyższą pozycję wśród europejskich miast.

d3z4w17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z4w17