Trwa ładowanie...
dig6zgx
dig6zgx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kraków/ Kamery termowizyjne będę pomocne w ocenie izolacji cieplnej domów

Zatrudnieni przez Urząd Miasta Krakowa ekodoradcy mogą pomóc mieszkańcom w ocenie izolacji cieplnej domów jednorodzinnych. Od 7 do 9 i od 13 do 17 marca zaplanowano badania z wykorzystaniem kamer termowizyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dig6zgx

Zainteresowani właściciele domów powinni się zgłosić telefonicznie do Punktu Informacyjno-Doradczego w Wydziale Kształtowania Środowiska (tel. 12 616 88 48).

Badania termoizolacji budynków są bezpłatne. To jeden z elementów walki o czyste powietrze. Im lepiej ocieplone są domy, tym mniej energii trzeba zużyć do ogrzewania, co wiąże się też z mniejszą emisją zanieczyszczeń do środowiska.

"Nasi ekodoradcy mogą przy użyciu kamer termowizyjnych zbadać budynki pod kątem izolacji termicznej i szczelność stolarki budowlanej oraz wskazać miejsca, przez które ucieka ciepło. Badanie, w zależności od wielkości obiektu i tego, jak jest on zbudowany, może potrwać od 40 minut do 1,5 godziny, dlatego na początek przewidujemy przeprowadzenie ok. 30 takich badań" - powiedział PAP zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska w Urzędzie Miasta Krakowa Jan Urbańczyk.

dig6zgx

Akcja odbywa się w ramach realizacji projektu LIFE, na który Małopolska otrzymała z Komisji Europejskiej 42 mln zł.

Korzystając z unijnych środków województwo małopolskie m.in. kupiło 10 kamer termowizyjnych. Każda gmina będąca partnerem projektu ma możliwość wypożyczenia kamery termowizyjnej na okres ok. 2 tygodni. W obecnym sezonie grzewczym 2016/17 zdecydowało się na to 47 spośród 55 gmin uczestniczących w projekcie, ale nie wiadomo, czy warunki pogodowe pozwolą na realizację pomiarów we wszystkich miejscach. Badania były już prowadzone przez ekodoradców m.in. w gminach Bolesław, Gorlice, Gołcza i Wadowice.

dig6zgx

Podziel się opinią

Share
dig6zgx
dig6zgx