Trwa ładowanie...

Krakowski szpital im. L. Rydygiera na giełdę

Krakowski Szpital im. L. Rydygiera, jeden z największych w Polsce i przekształcony w spółkę prawa handlowego, prawdopodobnie w przyszłym roku trafi na giełdę - informuje "Dziennik Polski". Szpital ma w ten sposób zwiększyć swój budżet. - Zwiększenie finansowania z NFZ? Nie ma na co liczyć - mówi w-ce marszałek województwa Wojciech Kozak.

Krakowski szpital im. L. Rydygiera na giełdęŹródło: Fotolia, fot: Food Photo
dmpx6rr
dmpx6rr

Władze chcą w ten sposób pozyskać pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń i remont sal dla pacjentów.

Jak powiedział gazecie wicemarszałek województwa Wojciech Kozak, przekształcenie szpitala okazało się strzałem w dziesiątkę. Jednak, aby placówka osiągnęła europejski poziom, trzeba jeszcze sporo w nią zainwestować. Ponieważ na zwiększenie finansowania z NFZ nie ma co liczyć, pieniędzy - trzeba szukać gdzie indziej.

- Chcemy, aby kolejnym etapem było wprowadzenie na giełdę. Przygotowania już rozpoczynamy, ale finał jest możliwy w przyszłym roku - mówi wicemarszałek. Byłby to pierwszy tak duży polski szpital wśród spółek giełdowych.

Podobny pomysł pojawił się niedawno w Tczewie na Pomorzu, ale tam lecznica jest znacznie mniejsza, powiatowa.

Zdaniem wicemarszałka, krakowska lecznica jest jedną z najlepiej zarządzanych tego typu instytucji w Polsce. Zysk netto za ubiegły rok wyniósł 2,1 mln złotych.

dmpx6rr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmpx6rr