Trwa ładowanie...
d1gh3w9
07-03-2017 08:30

Krawczyk z CVC: Zainwestujemy kilkaset milionów złotych w rozwój Żabki

Londyn, 07.03.2017 (ISBnews) - CVC Capital Partners chce zainwestować kilkaset milionów złotych w rozwój spółki Żabka Polska, zadeklarował szef biura CVC w Polsce Krzysztof Krawczyk. Fundusz spodziewa się uzyskania zgody Komisji Europejskiej na tę transakcję najdalej w połowie maja i po jej uzyskaniu planuje przedstawić szczegóły dotyczące swoich zamierzeń odnośnie Żabki.

d1gh3w9

"Nasze plany dotyczące Żabki są ambitne - to jest kilkaset milionów złotych inwestycji zarówno w wizerunek, jak i samą działalność operacyjną. Szczegóły przedstawimy na konferencji prasowej, którą planujemy wspólnie z zarządem spółki po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej i zamknięciu transakcji" - powiedział Krawczyk dziennikarzom w kuluarach Polish Economic Forum 2017 (PEF) w Londynie, zorganizowanego przez polskich studentów z London School of Economics, zrzeszonych w "LSE SU Polish Business Society" oraz The Boston Consulting Group (BCG). Agencja ISBnews była patronem medialnym Forum.

CVC spodziewa się zgody Komisji Europejskiej w drugiej połowie kwietnia lub pierwszej połowie maja. "W momencie, kiedy zamkniemy tę transakcję, zacznie się 4-5 lat ciężkiej pracy. To nie jest projekt na 2 lata" - podkreślił Krawczyk.

"Jesteśmy pod dużym wrażeniem grupy managerskiej stojącej u sterów Żabki. Podoba nam się wizja i strategia, jaką nam przedstawili, w pełni je podzielamy i wspieramy. Mamy nadzieję wzbogacać je o doświadczenia płynące z całej grupy CVC, bo na innych rynkach też inwestowaliśmy w sieci handlowe" - podsumował szef polskiego biura funduszu.

CVC Capital Partners poinformowało 21 lutego br., że poprzez swoje fundusze nabył spółkę Żabka Polska od Mid Europa Partners.

d1gh3w9

Żabka Polska jest właścicielem sieci sklepów spożywczych segmentu "modern convenience" działających pod markami Żabka i Freshmarket. Ogólnopolska sieć obejmuje ok. 4 500 sklepów franczyzowych prowadzonych przez ok. 3 000 przedsiębiorców. Sieć generuje ponad 6,3 mld zł rocznych obrotów.

CVC Capital Partners jest jedną z wiodących firm private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie. CVC zarządza aktywami o wartości powyżej 50 mld USD. Fundusze zarządzane lub doradzane przez CVC zainwestowały w 52 firm na całym świecie o łącznych przychodach ponad 80 mld USD, zatrudniających około 250 000 osób.

(ISBnews)

d1gh3w9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gh3w9