Trwa ładowanie...
d3uenym
d3uenym

KRD: Do rejestru dłużników zostało wpisanych 61 spółek notowanych na GPW

Warszawa, 01.12.2015 (ISBnews) - Z ponad 400 krajowych spółek notowanych na rynku głównym Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, aż 61 zostało wpisanych do Krajowego Rejestru Długów (KRD), poinformował KRD.
Share
d3uenym

Firmy te mają łącznie 187 wierzycieli i 551 niezapłaconych zobowiązań o wartości 8,71 mln zł. Średnie zadłużenie wynosi niemal 143 tys. zł.

"W stosunku do wartości spółek notowanych na giełdzie, są to dość małe kwoty. Łączne zadłużenie również nie jest szokujące. Zdecydowanie zaskakiwać może już natomiast liczba dłużników. Dane pokazują, że swoich zobowiązań w terminie nie reguluje co siódma notowana na GPW polska firma" - powiedział prezes Adam Łącki, cytowany w komunikacie.

W gronie zadłużonych giełdowych spółek najwięcej to firmy budowlane (13 z 61). Ich łączne niespłacone długi wynoszą 4,03 mln zł. To oznacza, że branża odpowiada za 46% łącznego zadłużenia wszystkich firm giełdowych.

d3uenym

"Poza branżą budowlaną, która jest zdecydowanym liderem zarówno pod względem liczby spółek, jak i łącznego zadłużenia, negatywnie wyróżniają się jeszcze trzy sektory gospodarki: finanse (wyłączając banki) oraz handel (zarówno detaliczny, jak i hurtowy). Obie branże 'mają' po siedem spółek wpisanych do Krajowego Rejestru Długów. Swoich pięciu przedstawicieli ma natomiast branża informatyczna" - czytamy także w komunikacie.

(ISBnews)

d3uenym

Podziel się opinią

Share
d3uenym
d3uenym