Trwa ładowanie...

Krem na problemy ze wzwodem wycofany z obrotu. Nie działał?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu kremu Vytaros - który miał pomagać na problemy ze wzwodem. Powód? "Stwierdzenie wyniku poza specyfikacją w trakcje badań stabilności w zakresie zawartości substancji czynnej." Tłumacząc na "ludzki" - najwyraźniej lek nie działał.
Share
Krem Vytaros nie należał do tanich, jego cena to ok 160 zł.
Krem Vytaros nie należał do tanich, jego cena to ok 160 zł.Źródło: 123RF.COM
d2xuopk

Maść na wstydliwe problemy jest produkowana przez irlandzką firmę Recordati Ireland Limited. Ulotka obiecywała wiele. Po pierwsze, lek miał działać szybko, bo już po pięciu, maksymalnie 30 minutach od aplikacji. Jego działanie, jak zapewniał producent, miało się utrzymywać około dwóch godzin. "Rzeczywisty czas działania może być różny u różnych pacjentów" - zastrzeżono jednak.

Szokujący handel lekami na odchudzanie

Wśród możliwych działań ubocznych znajdowały się zawroty głowy i omdlenia. Producent nie zalecał też prowadzenia samochodu czy obsługiwania maszyn nawet do dwóch godzin po aplikacji kremu.

Lek został wycofany, o czym poinformował Główny Inspektorat Farmaceutyczny 7 listopada 2017 roku. Wyniki badania na stabilność substancji aktywnej - alprostadylu - nie były zadowalające.

d2xuopk

Podziel się opinią

Share
d2xuopk
d2xuopk