Trwa ładowanie...
d3uclcm

KRRiT do nadawców telewizyjnych: zorganizujcie wspólną debatę przedwyborczą

KRRiT zaapelowała do nadawców telewizyjnych, aby wspólnie zorganizowali debatę komitetów wyborczych przed wyborami parlamentarnymi. Wspólna debata umożliwi szerokie dotarcie do odbiorców; pomoże im w podejmowaniu dojrzałych i przemyślanych decyzji - napisano w apelu KRRiT.

Share
d3uclcm

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apeluje do nadawców, przede wszystkim do ogólnopolskich stacji telewizyjnych: Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat i Telewizji TVN, aby wspólnie zorganizowały debatę komitetów wyborczych przed wyborami parlamentarnymi 2015" - czytamy w, przekazanym w piątek PAP, piśmie KRRiT.

Zdaniem Rady na mediach spoczywa obowiązek dostarczania rzetelnych informacji, które pomogą obywatelom poznać i zrozumieć programy wyborcze poszczególnych partii. Zaś debata telewizyjna dotrze do szerokiej grupy odbiorców i na pewno przyczyni się do podjęcia przemyślanej decyzji w wyborach parlamentarnych.

"Akt wyborczy, głosowanie, należy do najistotniejszych uprawnień obywatelskich, kształtuje bowiem scenę polityczną, przekazując zwycięskim ugrupowaniom prawo podejmowania najważniejszych dla kraju decyzji" - dodano. Ponadto doświadczenia z poprzednich lat jednoznacznie wskazują, że "takie programowe przedsięwzięcia najważniejszych nadawców ze względu na swoją wyjątkowość spotykają się z zainteresowaniem zarówno ze strony sztabów wyborczych, jak i widzów" - napisała KRRiT.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. (PAP)

(Planujemy kontynuację)

d3uclcm

Podziel się opinią

Share
d3uclcm
d3uclcm