Trwa ładowanie...
di5zb65

Kruk chce kupić spółki w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech

Warszawa, 02.11.2016 (ISBnews) -  Kruk chce kupić spółki w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech, gdzie prowadzone są już rozmowy, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Piotra Krupy. Środki na akwizycję będą pochodziły m.in. z emisji nowych akcji. 

Share
di5zb65

Kruk planuje podniesienie kapitału o maksymalnie 1 mln szt. akcji o wartości do 200 mln zł.

"Sugerujemy, że wykorzystamy w całości środki z tej emisji. W części środki wykorzystamy na kupowanie biznesu windykacyjnego - w Niemczech, gdzie już rozmawiamy o tym, żeby kupić spółkę, również w Hiszpanii i we Włoszech chcemy przejąć niewielką firmę i część tych pieniędzy będzie wykorzystana na zakup tych firm" - powiedział Krupa na spotkaniu z dziennikarzami.

Kruk wydał w tym roku na inwestycje już łącznie 1 mld zł i planuje zakupy pakietów wierzytelności w kolejnych kwartałach.

"Do tego dochodzi nasza aktywność na zagranicznych rynkach, a to oznacza, że w przyszłym roku będziemy chcieli również wydać dużą kwotę na inwestycje" - dodał prezes.

di5zb65

Kruk poinformował wcześniej, że planuje podniesienie kapitału poprzez emisję do 1 mln sztuk akcji. Spółka jeszcze nie zdecydowała, ile akcji ostatecznie wyemituje

Członek zarządu spółki Michał Zasępa tłumaczył, że nie jest jeszcze przesądzone, ile zostanie wyemitowanych akcji.

"Wyemitujemy do 1 mln akcji. Ile w praktyce - zobaczymy. Planujemy w najbliższych 12 miesiącach, że dojdzie do trzech akwizycji. Skale tych akwizycji szacujemy na szerokie widełki pomiędzy 100 a 200 mln zł" - powiedział członek zarządu Michał Zasępa.

Zdaniem prezesa, rynek w Niemczech jest mniejszy niż włoski, który dopiero profesjonalizuje się.

di5zb65

"W Niemczech mamy działalność od 2 lat i mamy pierwsze portfele. Widzimy, że ten rynek jest relatywnie mniejszy niż we Włoszech. Niedługo zamkniemy zapewne kolejną transakcję, ale będziemy chcieli realizować usługi dla niemieckich banków. W Hiszpanii jesteśmy w kilku przetargach. We Włoszech widzimy dużą podaż tych portfeli. To jest dopiero początek rynku gdzie jest duża podaż, a nie takich dużych firm jak my. Chcemy przyspieszyć ten nasz organiczny wzrost poprzez zakupy mniejszych zespołów" - powiedział prezes.

Krupa wyjaśnił , że chodzi m.in. o odpowiednie "know-how" na włoskim rynku.

"W Niemczech, żeby mocniej zaistnieć na tamtym rynku nie ma innej możliwości, jak zrobić to po przez akwizycję. We Włoszech mamy teraz 35 osób, a za rok może będziemy mieli zespół składający się ze 100 osób" - dodał Zasępa.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

di5zb65

Podziel się opinią

Share
di5zb65
di5zb65