Trwa ładowanie...

Kryzys niszczy portfele prezesów

W tym roku na podniesienie wynagrodzenia prezesów zdecydowało się tylko sześć na dziesięć firm, ale średnia skala podwyżki wyniosła jedynie 4,1 procent.
Share
Kryzys niszczy portfele prezesów
d21bo3d

Zarobki menedżerów spadły w tym roku średnio o 10 procent - pisze "Rzeczpospolita", powołując się analizy firmy doradczej Hay Group. W tym roku na podniesienie wynagrodzenia prezesów zdecydowało się tylko sześć na dziesięć firm, ale średnia skala podwyżki wyniosła jedynie 4,1 procent.

Z danych wynika także, że średnia wartość premii wypłaconych w tym roku zmniejszyła się o 35 procent. W ponad połowie polskich firm nie wypłacono w tym roku premii rocznych lub je zmniejszono.

Zazwyczaj powodem są niższe od planowanych zyski, jednak są też przykłady dobrowolnych cięć. Swoje wynagrodzenia zmniejszyły zarządy między innymi Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego oraz Sygnity.

Na najbardziej radykalne cięcia zdecydował się zarząd WBK, który obniżył swoje zarobki o ponad 40 procent. W ING Banku Śląskim zarząd nie tylko zrezygnował z premii za ubiegły rok, ale też zmniejszył swoje wynagrodzenia w pierwszym półroczu o 38 procent.

d21bo3d

Podziel się opinią

Share
d21bo3d
d21bo3d