Trwa ładowanie...
bz wbk

Ktoś się podszył pod BZ WBK. Bank ostrzega przed fałszywą aplikacją

Uwaga na aplikację BZWBKLight, która nie jest aplikacją przygotowaną przez Bank Zachodni - alarmuje BZ WBK. Jej celem jest jedynie zwiększyć szansę kradzieży pieniędzy z naszego konta.

Share
Ktoś się podszył pod BZ WBK. Bank ostrzega przed fałszywą aplikacją
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Arhen-dominiak
d2mmt1h

"W sklepie Google Play została wykryta złośliwa aplikacja 'BZWBKlight', która podszywa się pod aplikację banku. Jej instalacja spowoduje zainfekowanie urządzenia użytkownika" - alarmuje bank. Aplikacja zniknęła już z Google Play, ale wszyscy, którzy zdążyli ją zainstalować, powinni jak najszybciej ją usunąć.

Zobacz też: "Proszę nie wrzucać wszystkich banków do jednego worka:

Jak podaje bank, po uruchomieniu "BZWBKlight" wymuszana jest zgoda na dostęp do wiadomości SMS poprzez wyświetlenie komunikatu:

d2mmt1h

"Bez uprawnień SMS BZWBKlight nie działał poprawnie. Zezwolenie to jest potrzebne do wykrywania złośliwych i phishingowych linków w przychodzących wiadomościach SMS oraz w celu zapobiegania oszustwom ze strony osób trzecich. Żadne dane nie są przechowywane lub używane przez BZWBK".

Nadanie uprawnień pozwoli złośliwej aplikacji przejąć kontrolę nad naszymi wiadomościami SMS, zwiększając tym samym ryzyko kradzieży pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mmt1h

Podziel się opinią

Share
d2mmt1h
d2mmt1h