Trwa ładowanie...
d2osgeg

Kulczyk Holdings jest jednym z dwóch inwestorów wybranych do negocjacji ws. Enei

19.10. Rzeszów (PAP) - Kulczyk Holdings jest jednym z dwóch inwestorów, które resort skarbu wybrał do równoległych negocjacji w sprawie sprzedaży 51 proc. akcji Enei - wynika z...

Share
d2osgeg

19.10. Rzeszów (PAP) - Kulczyk Holdings jest jednym z dwóch inwestorów, które resort skarbu wybrał do równoległych negocjacji w sprawie sprzedaży 51 proc. akcji Enei - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

We wtorek Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych o sprzedaży 225.135.940 akcji, czyli 51 proc. Enei.

Wcześniej ministerstwo informowało, że chce do końca października zakończyć negocjacje w sprawie zbycia pakietu 51 proc. akcji Enea, tak by cały proces zakończyć jeszcze w tym roku.

12 października resort skarbu podjął decyzję o prowadzeniu negocjacji równoległych w sprawie prywatyzacji Enei z trzema podmiotami. MSP nie podało nazw firm wybranych do negocjacji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w procesie prywatyzacji Enei uczestniczą obecnie Kulczyk Holding, GDF Suez i EDF.(PAP)

seb/ bas/ gor/

d2osgeg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2osgeg
d2osgeg