Trwa ładowanie...
giełda
02-11-2010 08:29

Kupujący umacniają swoje położenie

Ostatnią sesję października FW20Z10 rozpoczęły z poziomu 2 645 pkt, tracąc 7 pkt względem czwartkowego zamknięcia.

Kupujący umacniają swoje położenieŹródło: BM Banku BPH
dlbzc6t
dlbzc6t

Jeszcze przed rozpoczęciem handlu na rynku kasowym kurs grudniowej serii znalazł się na moment powyżej poziomu odniesienia ale do południa rynek znajdował się poniżej kreski.

Po osiągnięciu sesyjnego minimum na poziomie 2 643 pkt inicjatywę przejęli kupujący ale dopiero w końcówce sesji popyt przyspieszył i krótko przed godz. 16:00 wyznaczone zostało dzienne maksimum na pułapie 2 669 pkt. Finisz na wysokości 2 663 pkt oznacza wzrost o 0,4%. Baza na koniec piątkowych notowań była równa +12 pkt, LOP wynosił 109,5 tys. pozycji. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 31,9 tys. kontraktów.

(fot. BM Banku BPH)
Źródło: (fot. BM Banku BPH)

Ostatnia sesja minionego tygodnia wypadła pomyślnie dla kupujących. Na wykresie FW20Z10 pokazała się biała świeca, której zamknięcie wypadło najwyżej od sesji 18 października. Tym samym cała 10-dniowa konsolidacja wypada korzystnie dla posiadaczy długich pozycji. Atmosfera niepewności została wstępnie zakończona, a strona popytowa otworzyła sobie drogę do ponownego ataku poziomu 2 707 pkt. Manewry kursowe od 6 października można uznać, jako płaską korektę w dominującym trendzie wzrostowym, co oznacza siłę rynku i prawdopodobnie dalszy ruch wzrostowy. W piątek LOP ponownie mocno skorelowała się dodatnio ze zmianami kursów, informując o dominacji strony kupującej. Sytuacja techniczna ma szansę na zdynamizowanie się, dopiero gdy ADX zacznie wzrastać. Obecnie oscylator ten porusza się w okolicach 15 pkt, a przy jego wskazaniach poniżej 20 pkt rynek jest zrównoważony i żadna ze stron nie chce podejmować odważnych spektakularnych działań. Relacja potencjalnego zysku do ryzyka korzystniej wypada dla posiadaczy
długich pozycji.

dlbzc6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlbzc6t