Trwa ładowanie...
d75fopl
12-10-2015 10:16

Kurs akcji Adiuvo spadł o 1,45% na debiucie na rynku głównym GPW

Warszawa, 12.10.2015 (ISBnews) - Akcje Adiuvo zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji spadł o 1,45% do 23,8 zł. 

d75fopl
d75fopl

Ok. godz. 9:30 za akcję spółki płacono 23,8 zł po spadku o 1,45% wobec kursu odniesienia.

Adiuvo Investment jest 479 spółką notowaną na głównym rynku oraz 19 debiutem na tym rynku. Będzie to także 10 przejście z NewConnect w tym roku.

Wartość oferty publicznej wyniosła 22 mln zł. Pozyskane środki Adiuvo Investment zamierza przeznaczyć na dokapitalizowanie spółek zależnych poprzez podwyższenie kapitału zakładowego tych spółek, udzielenie im pożyczek lub inną formę finansowania projektów prowadzonych przez spółki zależne, pokrycie kosztów administracyjnych i operacyjnych, dokapitalizowanie funduszu (grupa przy współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju utworzyła 10-letni fundusz Joint Polish Investment Fund z siedzibą w Holandii), częściową spłatę zadłużenia.

Adiuvo Investment to firma inwestująca w projekty biotechnologiczne. Celem firmy jest globalna komercjalizacja produktów, w tym m.in. EstheChoc - odmładzającej czekolady. Technologie komercjalizowane przez Adiuvo opracowywane są m.in. na uniwersytecie Cambridge. Firma jest wiodącym akcjonariuszem notowanego na NewConnect - Airway Medix.

(ISBnews)

d75fopl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d75fopl