Trwa ładowanie...
d2g0sr5

Kurs akcji JR Invest wzrósł na otwarciu na NewConnect o 18,57 proc.

28.11. Warszawa (PAP) - Kurs akcji krakowskej spółki z branży nieruchomości komercyjnych JR Invest wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 18,57 proc. do...

Share
d2g0sr5

28.11. Warszawa (PAP) - Kurs akcji krakowskej spółki z branży nieruchomości komercyjnych JR Invest wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 18,57 proc. do 8,3 zł.

Do obrotu na NewConnect zostały wprowadzone 1.149.633 akcje serii B oraz 607.367 akcji serii C JR Invest.

W ramach oferty prywatnej spółka pozyskała blisko 12,5 mln zł, które przeznaczone zostały na nabycie udziałów w Centrum Market Zielona Góra Sp. z o.o. oraz w PPH Inter - Prodryn Sp. z o.o.

Działalność JR Invest koncentruje się na nabywaniu w niskich cenach nieruchomości komercyjnych, następnie podnoszeniu ich wartości przez podwyższenie standardu budynków oraz zmiany struktury najemców, a w dalszej kolejności ich sprzedaży. Poza tym spółki z grupy kapitałowej przez cały okres inwestycyjny osiągają przychody z najmu. Spółka nabywa nieruchomości również przez akwizycję podmiotów w upadłości lub w trudnej sytuacji finansowej, które są właścicielami takich aktywów. Spółka prowadzi działalność głównie w Małopolsce i na Śląsku.

d2g0sr5

Największą część przychodów ze sprzedaży grupy stanowią przychody z wynajmu powierzchni biurowych. Grupa JR Invest obecnie jest właścicielem 4.800 m kw. powierzchni biurowych. Dużą pozycję przychodową stanowią również przychody z wynajmu 5.050 m kw. powierzchni handlowych. Ponadto grupa wynajmuje 300 m kw. powierzchni magazynowych oraz 250 m kw. powierzchni sal szkoleniowych, a także umożliwia wynajem biura wirtualnego.(PAP)

mto/ osz/

d2g0sr5

Podziel się opinią

Share
d2g0sr5
d2g0sr5