Trwa ładowanie...
d1rvcme

Kurs Aliora spada o ponad 4 proc. po publikacji gorszych od oczekiwań wyników za IV kw. (opinia)

...

d1rvcme
d1rvcme

07.03. Warszawa (PAP) - Kurs Aliora po publikacji słabszych od konsensusu wyników spada o 4,16 proc., do 67,9 zł. Analityków zaskoczył głównie poziom marż odsetkowych.

"Wydaje się, że wyniki nie są najgorsze, ale negatywnym zaskoczeniem jest silniejsza strata.

Wśród negatywnych elementów można wskazać dość mocny spadek marży w wyniku silnej kampanii depozytowej w IV kwartale. Depozyty wzrosły o 17 proc. kwartał do kwartału, co odbiło się na płaskim wyniku odsetkowym, który był niższy niż konsensus.

Koszty programu menedżerskiego są niższe o 10 proc., co jest pozytywnym elementem. Widoczna jest kontrola kosztów. Obniżenie bazy kosztowej nastąpiło szybciej, niż spodziewał się rynek.

d1rvcme

Jakość portfela mocno się pogorszyła, wskaźnik kredytów zagrożonych wzrósł do 7 proc., głównie za sprawą kredytów korporacyjnych.

Pozostałe przychody są relatywnie silne.

Głównym negatywnym zaskoczeniem jest bardzo duży wzrost bazy depozytowej, co przełożyło się na poziom marż odsetkowych.

Spodziewam się słabej reakcji rynku na wyniki".


Strata netto grupy Alior Banku w czwartym kwartale 2012 roku wyniosła 48,8 mln zł - wynika z obliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. Wynik banku okazał się gorszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że strata wyniesie 21,7 mln zł.

d1rvcme

Oczekiwania pięciu biur maklerskich, co do wyniku banku za IV kwartał, wahały się od 39 mln zł straty netto do 10 mln zł zysku netto. Mediana wynosiła 30 mln zł straty netto.

Wynik odsetkowy banku w IV kwartale wyniósł 192,8 mln zł i był poniżej oczekiwań analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 229,1 mln zł (w przedziale oczekiwań 201-255 mln zł).

Wynik z prowizji w IV kwartale 2012 roku wyniósł 135,8 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się 137,2 mln zł (oczekiwania wahały się od 118 mln zł do 153 mln zł).

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w czwartym kwartale 2012 roku 89,6 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 85,9 mln zł.(PAP)

ami/ morb/ asa/

d1rvcme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rvcme