Trwa ładowanie...
d3bsg7e
d3bsg7e

Kurs PDA Pekabeksu spadł o 10% na debiucie na rynku głównym GPW

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Prawa do akcji (PDA) Brastera Pekabeksu dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji spadł o 10% do 9 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3bsg7e

Tuż po godz. 9-ej (9:03) za PDA spółki płacono także 9 zł.

Pekabex to 475. spółka notowaną na głównym rynku oraz 11. debiutem na tym rynku w 2015 roku.
Łączna wartość oferty publicznej akcji Pekabeksu przekroczyła 73,6 mln zł, w tym 30 mln zł to wartość nowej emisji akcji. Udział nowych inwestorów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki wyniesie ponad 30%.

Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój grupy, w szczególności na działania związane z konsolidacją krajowego rynku prefabrykacji oraz ekspansję zagraniczną.

d3bsg7e

Grupa Pekabex jest wiodącym polskim producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa, m.in. do budowy hal produkcyjnych i magazynowych, budynków biurowych, galerii handlowych, dworców, parkingów, mostów i wiaduktów, tuneli, a także w budownictwie mieszkaniowym. Pod względem mocy produkcyjnych oraz osiąganych przychodów, grupa Pekabex jest liderem na krajowym rynku. Produkty grupy sprzedawane są głównie w Polsce, a także w Skandynawii i Niemczech. W Niemczech grupa prowadzi ponadto działalność usługową.

(ISBnews)

d3bsg7e

Podziel się opinią

Share
d3bsg7e
d3bsg7e