Trwa ładowanie...
d3sbop6
d3sbop6

Kwaśniak: bank centralny na Ukrainie musi mieć autonomię

Zdaniem wiceprzewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Wojciecha Kwaśniaka, ważne jest, aby na Ukrainie bank centralny miał silną autonomię. "Poprzez współpracę z wieloma europejskimi bankami centralnymi będzie stabilnym fundamentem dla wszystkich pozytywnych zmian rynku finansowego" - dodał.
Share
d3sbop6

Kwaśniak w sobotę był uczestnikiem jednego z paneli podczas Forum Europa-Ukraina, które odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce.

W ocenie wiceprzewodniczącego KNF, stabilny bank centralny będzie ułatwiał prowadzenie biznesu na Ukrainie.

"Przedsiębiorcy oczekują nie tylko stabilnego prawa, ale i nawiązywania do standardów unijnych. Współpraca regionalna ma również bardzo istotne znaczenie, także współpraca bilateralna między poszczególnymi państwami. Daje to nie tylko zaufanie, ale również transfer technologii" - podkreślił Kwaśniak.

d3sbop6

Zaznaczył, że dzisiejszy świat zarówno w sferze produkcji, jak i usług finansowych, bardzo szybko się zmienia. "Żeby nadążyć za tymi zmianami, potrzebne jest stabilne prawo i otwartość na współpracę" - powiedział.

Zdaniem Kwaśniaka, do prowadzenia "zdrowego biznesu" potrzebny jest dostęp do pieniądza, który będzie zachowywał swoją wartość.

Wiceprzewodniczący KNF podkreślił, że bez stabilnego rynku finansowego nie będzie można wprowadzić na Ukrainie zdrowej gospodarki.

"Ta zasada działa też odwrotnie - jeśli rynek finansowy i otoczenie, w którym działa nie są stabilne, to wówczas, prędzej czy później zdestabilizowany zostanie sektor finansowy" - powiedział Kwaśniak.

W X Forum Europa-Ukraina, które od piątku odbywa się w Jasionce k. Rzeszowa, bierze udział ok. tysiąca uczestników. Zorganizowano blisko 40 paneli dyskusyjnych.

d3sbop6

Podziel się opinią

Share
d3sbop6
d3sbop6