Trwa ładowanie...
d4aahe8

Kwieciński: będą ulgi dla firm inwestujących w innowacje

Chcemy, aby firmy inwestujące w innowacyjne projekty mogły korzystać z ulg inwestycyjnych - zadeklarował w rozmowie z PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Takie rozwiązanie - jak zapowiedział - ma być przygotowane przez rząd.

Share
d4aahe8

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/12432/

"Musimy sprawić, żeby otoczenie dla prowadzenia innowacyjności, w szczególności dla działalności gospodarczej, (...) było przyjazne. Chcemy przygotować instrument, który jest powszechnie stosowany we wszystkich krajach, które zajmują się innowacyjnością, a mianowicie ulgi inwestycyjne" - podkreślił wiceminister rozwoju.

d4aahe8

Chcemy ponadto, żeby działalność gospodarcza była prostsza dla małych i średnich firm - zadeklarował Kwieciński. "Chcemy również sprawić, żeby system instytucjonalny wspierania biznesu w Polsce był silniej skoncentrowany na wspieranie właśnie innowacyjności" - dodał.

"Mamy szereg instytucji, które się tym zajmują, takich jak na przykład Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czy Agencja Rozwoju Przemysłu. Chcemy, żeby one w sposób znacznie skoordynowany działały na rzecz innowacyjności, ale chcielibyśmy tu doprosić inne instytucje, które mogłyby mieć bardzo ważne instrumenty finansowe dla innowacyjności. Jak chociażby Bank Gospodarstwa Krajowego czy może nawet Polskie Inwestycje Rozwojowe, również Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" - zaznaczył Kwieciński.

d4aahe8

Podziel się opinią

Share
d4aahe8
d4aahe8