Trwa ładowanie...
d1nwnkn
d1nwnkn

Łączne wpływy z podatków w '10 przekroczą poziom zapisany w budżecie - Rostowski

12.11. Warszawa (PAP) - Łączne wpływy z podatków w 2010 roku przekroczą nieco poziom zapisany w budżecie - powiedział Jacek Rostowski, minister finansów, w rozmowie z "Dziennikiem...
Share
d1nwnkn

12.11. Warszawa (PAP) - Łączne wpływy z podatków w 2010 roku przekroczą nieco poziom zapisany w budżecie - powiedział Jacek Rostowski, minister finansów, w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Dodał, że strona wydatkowa budżetu znajduje się pod pełną kontrolą ministerstwa.

"Po stronie wydatkowej nie przewidzieliśmy tylko powodzi. Jej skutki finansowe sięgną 3 mld zł. (...) Mamy tylko problem z CIT-em. Można rzec, że ciągnie za sobą długi ogon - na obecnych wynikach odbijają się jeszcze straty z bardzo trudnego 2009 r. Sytuacja jednak poprawia się i łączne wpływy z podatków w tym roku przekroczą nawet nieco poziom zapisany w budżecie" - powiedział.

d1nwnkn

Rostowski przypomniał, że według obliczeń Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego Polska ma najlepiej zrównoważone finanse publiczne w długim horyzoncie czasowym.

"Dzięki naszej reformie emerytalnej Polska jest bowiem jedynym krajem UE z ujemnymi długookresowymi kosztami starzenia" - powiedział.

Zdaniem Rostowskiego Polska przeszła przez kryzys "suchą stopą", a od przyszłego roku rząd oczekuje trwałego przyspieszenia dynamiki wzrostu gospodarczego.

"Po trzech kolejnych konsolidujących budżetach najpóźniej w 2013 roku osiągniemy deficyt poniżej 3 proc." - powiedział. (PAP)

mak/ morb/

d1nwnkn

Podziel się opinią

Share
d1nwnkn
d1nwnkn