Trwa ładowanie...
dvk73b1

Lalki, pluszaki, klocki. Próba przemytu 20 ton podrobionych zabawek

Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt z Chin ponad 163 tys. podrobionych zabawek, czyli ok. 20 ton, o wartości ponad 1,6 mln zł - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Zabawki mogły zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemycany w dwóch kontenerach towar miał trafić z Chin do Unii Europejskiej.
Przemycany w dwóch kontenerach towar miał trafić z Chin do Unii Europejskiej. (PAP)
dvk73b1

Zabawki zatrzymane przez funkcjonariuszy KAS z Małaszewicz (woj. lubelskie) to m.in.: pluszaki, figurki z postaciami z bajek, karty do gry, lalki, zestawy samochodzików, klocki, zwierzątka, zestawy narzędzi małego majsterkowicza, naklejki - w sumie 163,5 tys. sztuk o szacunkowej wartości ponad 1,6 mln zł - informuje w komunikacie KAS.

Czytaj także: Przemyt wart milin zł. Zdemaskowało ją dziwne zachowanie

Przemycany w dwóch kontenerach towar miał trafić z Chin do Unii Europejskiej. W pierwszym kontenerze przemycane zabawki wymieszane były z towarem legalnie zgłoszonym do odprawy, w drugim miały znajdować się całkiem inne towary. Zabawki przypominały wyroby znanych markowych producentów i były oznaczone ich znakami towarowymi.

dvk73b1

Wszystkie zabawki okazały się podróbkami. Trwa sprawdzanie kolejnego kontenera z zabawkami z Chin, zawierającego m.in. klocki, lalki i telefony dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że ten towar również jest podrabiany.

Zobacz także: Cofnięty licznik. Jak rozpoznać faktyczny przebieg auta?

Dzięki działaniom KAS w 2019 roku do obrotu nie trafiło łącznie ponad jeden milion zabawek, które mogły zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci.

dvk73b1

KAS podkreśliła, że zatrzymywane przez jej funkcjonariuszy zabawki często okazywały się niebezpieczne w użytkowaniu lub szkodliwe dla zdrowia. Niektóre zawierały związki, które mają działanie rakotwórcze, wywołują alergie lub powodują uszkodzenia wątroby i nerek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvk73b1

Podziel się opinią

Share

dvk73b1

dvk73b1