Trwa ładowanie...
duuabxf
25-11-2015 08:01

LaSalle przejął Futura Park we Wrocławiu od funduszu Irus za ponad 27 mln euro

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - LaSalle przejął - w imieniu Encore+ - park handlowy Futura Park we Wrocławiu od funduszu IRUS za ponad 27 mln euro. Po przeprowadzeniu swojej pierwszej transakcji w regionie, LaSalle zakłada dalszą aktywność inwestycyjną w Polsce oraz Czechach.

duuabxf

"LaSalle Investment Management, globalna firma zarządzająca inwestycjami na rynku nieruchomości, przeprowadziła w imieniu Encore+ swoją pierwszą transakcję kupna w Europie Środkowej. LaSalle przejął park handlowy Futura Park we Wrocławiu od funduszu Irus za ponad 27 mln euro. Transakcja odzwierciedla zaufanie, jakim LaSalle darzy rynek nieruchomości w Polsce i regionie, jak również rosnące zaangażowanie firmy w europejski sektor handlowy" - czytamy w komunikacie.

Park handlowy Futura Park zlokalizowany jest na obrzeżach Wrocławia, w pobliżu lotniska oraz obwodnicy, zapewniając swoim klientom łatwy dojazd zarówno autobusem, jak i samochodem. Powierzchnia obiektu to 20 208 m2. Głównym najemcą Futura Park jest Carrefour.
Skoncentrowany na Europie Kontynentalnej Encore+ jest zdywersyfikowanym funduszem nieruchomości, który ma na celu zapewnienie stabilnego i rosnącego przychodu, przy jednoczesnym długoterminowym wzroście wartości kapitału z aktywnie zarządzanego portfela. Od prawie 10 lat Encore + jest zarządzany przez LaSalle Investment Management i Aviva Investors.

LaSalle zakłada dalszą aktywność inwestycyjną w Polsce oraz Czechach, podano także.

"W obecnej sytuacji ekonomicznej, inwestorzy szukają rynków oferujących dobrze zbilansowaną kombinację ryzyka i zwrotu. Oznacza to, że Polska jest kierunkiem, który należy rozważyć w swojej strategii. Futura Park zlokalizowana jest w jednym z najbogatszych regionów kraju, co daje dobre perspektywy zwrotu z inwestycji" - powiedział dyrektor LaSalle Investment Management w Europie Środkowej Chris Zeuner.

W transakcji kupna LaSalle doradzały takie firmy jak Dentons, KPMG, Savills i JLL.

(ISBnews)

duuabxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duuabxf