Trwa ładowanie...
d45b8ow

Latem ruszy budowa A1 z Nowego Tomyśla do Świecka

Budowa odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka rozpocznie się latem - zapewnił w Programie 1 Polskiego Radia minister Cezary Grabarczyk. Szef resortu infrastruktury zaznaczył, że właściciel koncesji na budowę tego odcinka do końca miesiąca powinien zakończyć proces pozyskiwania środków na inwestycję.

d45b8ow
d45b8ow

Prace budowlane ruszą niedługo także na dwóch innych odcinkach autostrady. Minister Grabarczyk przypomniał, że rząd otrzymał także od Europejskiego Banku Inwestycyjnego gwarancje kredytowe dla budowy tak zwanego węzła warszawskiego autostrady A2. Bank sfinansuje również odcinek autostrady łączący Łódź z Warszawą, biegnący ze Strykowa do Konotopy.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczną się prace na tych dwóch odcinkach. Pewne jest natomiast, że odcinek Stryków-Konotopy będzie budowany przez kilka firm. Wszyscy wykonawcy, którzy złożyli swoje oferty w przetargu, obiecali wykonać prace do 2012 roku.

Prawo i Sprawiedliwość zarzuciło ministerstwu infrastruktury, że nie ma planu budowy autostrad. Minister Grabarczyk zapewnił, że zarówno autostrada A2, jak i autostrada A1 powstaną zgodnie z planem. Przyspieszenie prac będzie możliwe między innymi dzięki nowelizacji ustawy o Krajowym Funduszu Drogowym. Wczoraj ustawa ta została podpisana przez prezydenta.

d45b8ow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45b8ow