Trwa ładowanie...

Lekarka przyznała, że przyjmuje koleżanki poza kolejnością. NFZ reaguje

Nie ma zgody na przyjmowanie koleżanek i rodziny poza kolejnością w ramach kontraktu z NFZ - podkreśla Narodowy Fundusz Zdrowia, odnosząc się do sprawy ginekolożki Nicole Sochacki-Wójcickiej, która w mediach społecznościowych prowadzi konto pod nazwą Mama Ginekolog. Lekarka przyznała, że w gabinecie przyjmuje poza kolejnością swoje znajome.

Nicole Sochacki-Wójcickiej, ginekolożka, która w mediach społecznościowych prowadzi konto pod nazwą Mama Ginekolog, przyznała, że leczy koleżanki poza kolejnościąNicole Sochacki-Wójcickiej, ginekolożka, która w mediach społecznościowych prowadzi konto pod nazwą Mama Ginekolog, przyznała, że leczy koleżanki poza kolejnościąŹródło: Instagram.com
d3e37rb
d3e37rb

"W trybie pilnym żądamy wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje @mamaginekolog. Nie ma lepszych i gorszych pacjentów" - podkreśla NFZ we wpisie na Twitterze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Siłownia na NFZ. Branża rozmawia z rządem. "Jest zainteresowanie"

To komentarz NFZ do słów Sochacki-Wójcickiej, która poinformowała kilka dni temu na instagramie, że przyjmuje w gabinecie swoją rodzinę oraz znajome poza kolejką. Podczas live'a przyznała, że jej koleżanki mogą liczyć na preferencyjne traktowanie. Tłumaczyła, że jest to jej sposób na "skracanie kolejek".

d3e37rb

Lekarka się tłumaczy: pacjent o pacjent, pomagam jak potrafię

Po fali krytyki, lekarka wyjaśniła w specjalnym sprostowaniu, że na wizyty w jej gabinecie mogą liczyć nie tylko znajome, ale także pancjentki, które pilnie potrzebują pomocy.

"Jestem lekarzem z powołania. Tak to czuję. Każda moja pacjentka ma do mnie numer telefonu. W ginekologii, a w szczególności w położnictwie nie można przewidzieć, kiedy moja pomoc będzie potrzebna, dlatego bardzo często pacjentki zgłaszają się właśnie w ten sposób. Niezależnie czy prywatnie są moją koleżanką (rzadko), czy nie (bardzo często). Pacjent to pacjent. Nieważne, czy to moja mama, koleżanka, czy sąsiadka. Jeśli ktoś zgłasza mi problem zdrowotny, to pomagam, jak potrafię" - podkreśla ginekolożka.

Zgodnie z informacjami na stronie mamaginekolog.pl, Nicole Sochacki-Wójcicka jest ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji. Pracuje m.in. w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3e37rb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e37rb