Trwa ładowanie...
d3vlgja

Lekarze chcą śledztwa ws. wyzysku w służbie zdrowia

Strajkujący lekarze z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wystąpili do ministra sprawiedliwości z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie wyzysku w służbie zdrowia.
Share
d3vlgja

W liście otwartym do ministra Zbigniewa Ziobry protestujący napisali: "jest wiele symptomów, iż działa zaplanowana machina niemal niewolniczej pracy, a prawa człowieka są nieważne. Jednym z tych symptomów jest fakt, iż wysokiej klasy specjalista, który w innych działach gospodarki otrzymuje wynagrodzenie od kilku do nawet kilkunastu "średnich krajowych", w "przedsiębiorstwie państwowym służba zdrowia" osiąga płacę w wysokości od 1/2 do 3/4 średniego wynagrodzenia w kraju".

Lekarze w swoim piśmie podkreślają także, że "biali niewolnicy" zmuszani są do świadczenia pracy nawet przez 55 godzin bez przerwy i 300, niekiedy 400 godzin miesięcznie albo spycha się ich do szarej strefy.

Strajkujący zwracają się z prośbą, aby Zbigniew Ziobro zlecił śledztwo "kto odpowiada za taki stan rzeczy w polskiej służbie zdrowia" - czytamy w liście.

d3vlgja

Podziel się opinią

Share
d3vlgja
d3vlgja