Trwa ładowanie...

Leki na receptę przez internet. Rząd chce ułatwić życie niepełnosprawnym

Ci, dla których wyprawa do apteki jest prawdziwym wyzwaniem, będą mieli łatwiej. Szykują się zmiany w prawie, które pozwolą niepełnosprawnym zamawiać medykamenty z dostawą do domu przez internet.

Share
Leki na receptę przez internet. Rząd chce ułatwić życie niepełnosprawnym
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemysław Skrzydło
d30lc8o

Taką możliwość uwzględnia poprawka do nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, przyjęta kilka dni temu przez sejmową Komisję Zdrowia.

Jak podkreśla wtorkowy "Super Express", zmiany te mają pełne poparcie Ministerstwa Zdrowia. Gorzej z Naczelną Radą Aptekarską. Samorząd lekarski uważa, że sprzedaż wysyłkowa może być niebezpieczna dla pacjentów.

Zobacz też: Ostre starcie w studiu "Money. To się liczy". Poszło o apteki

Jednak w poniedziałek na stronie resortu zdrowia pojawiła się informacja, odnosząca się do tych obaw. Ministerstwo podkreśla przede wszystkim, że leki będą sprzedawane tylko na podstawie e-recept. To zaś "umożliwi nadzór w czasie rzeczywistym oraz dużo lepsze niż w przypadku recept papierowych zapobieganie nadużyciom, także tym związanym z nielegalnym wywozem leków lub fałszowaniem recept".

d30lc8o

Jak pisze "SE", e-recepty będą mogły być realizowane tylko w polskich aptekach internetowych, działających legalnie i podlegających kontroli isnpekcji farmaceutycznej.

Dodatkowo e-recepty dla niepełnosprawnych mają być dodatkowo oznaczone. Zostanie też sporządzony wykaz leków na receptę, których przez internet zamówić się nie da.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30lc8o

Podziel się opinią

Share
d30lc8o
d30lc8o