ycipk-3oho2n

Leśnego śmieciarza nagrała kamera. Sam zgłosił się po mandat

Podjechał do lasu czarnym samochodem, wysiadł, otworzył bagażnik i zamaszystym ruchem wyrzucił worek ze śmieciami. I odjechał. Incydent jednak zarejestrowała leśna fotopułapka, umieszczona w lesie dlatego, że w okolicy ludzie często wyrzucają odpady. Film został umieszczony na Facebooku Nadleśnictwa Kolbudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmieciarz przyłapany na gorącym uczynku. Zdjęcie z Facebooka Nadleśnictwa Kolbudy
Śmieciarz przyłapany na gorącym uczynku. Zdjęcie z Facebooka Nadleśnictwa Kolbudy (Facebook Nadleśnictwo Kolbudy, Fot: Nadleśnictwo Kolbudy)
ycipk-3oho2n

Skruszony mężczyzna sam zgłosił się do Straży Leśnej. Jak pisze "Express Kaszubski", człowiek przyznał się do zaśmiecania, przyjął mandat i obiecał poprawę. Podobno początkowo tłumaczył, że w worku nie było śmieci, lecz strażnicy wytłumaczyli mu, że już sam foliowy worek jest odpadem i nie powinien go zostawiać w lesie.

- Mężczyzna został ukarany mandatem w najwyższej wysokości przewidzianej przez taryfikator. Dodatkowo ma się skontaktować z leśniczym, który wskaże mu fragment drogi, wzdłuż której ma posprzątać - mówił gazecie Piotr Leśniowski ze Straży Leśnej Nadleśnictwa Kolbudy.

ycipk-3oho2n

Za zaśmiecanie lasu można zapłacić karę w wysokości 500 zł.

*Zobacz także: Kara za złamanie zakazu wstępu do lasu. Uważaj, bo teraz będzie on częściej obowiązywał *

*Zbieramy z plaży, zbierajmy z lasu. Strażnicy zachęcają do akcji *

Strażnicy podkreślają, że im szczególnie zależało na wymiarze edukacyjnym i zwróceniu uwagi na problem śmieci. Wpis na Facebooku był zresztą pełen emocji: "Patrząc na nagranie z fotopułapki idzie się załamać. Czy ktoś mi wytłumaczy skąd to się bierze? Czy dla niektórych główną funkcją lasu jest wyrzucanie w nim śmieci, serio? Jak z tym skutecznie walczyć? Mamy cichą nadzieję, że takie buractwo to zdecydowana mniejszość w naszym społeczeństwie...".

ycipk-3oho2n

Zobacz także: Monitoring składowisk śmieci. Wiceminister: "Uczciwi nie mają się czego obawiać"

Straż Nadleśnictwa Kolbudy przyznaje, że popularność filmu przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Cieszy ich społeczne zainteresowanie sprawą oraz to, że mężczyzna poddał się karze i zadośćuczynić sprzątając zanieczyszczony teren.

W najnowszym wpisie straż rzuca pomysł do podchycenia: "Przypadkowo w internecie natknąłem się na akcję promowaną przez surferów #pickup5 #podnieś5. Polega ona na zabieraniu ze sobą pięciu sztuk śmieci, każdorazowo gdy opuszczamy plażę. Totalnie mnie zafascynowała i momentalnie w głowie powstał pomysł by przenieść ją do lasów. Wczoraj wracając z pracy rowerem przez las do plecaka wsadziłem 5 śmieci, dziś zrobię to samo. Dla mnie wysiłek żaden, a jak policzę ile śmieci jestem w stanie zebrać w ciągu roku? Takimi małymi gestami możemy zmieniać otaczający nas świat na lepsze! Zachęcam do promowania!".

ycipk-3oho2n

My również.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3oho2n

ycipk-3oho2n
ycipk-3oho2n