Trwa ładowanie...
dhz9czw
dhz9czw

Liczba akcji w wezwaniu na walory PKM Duda przekroczyła 33,01% kapitału

Warszawa, 25.06.2015 (ISBnews) - Liczba akcji objętych zapisami w wezwaniu Cedrobu na walory Polskiego Koncernu Mięsnego Duda przekroczyła 9,18 mln sztuk (tj. 33,01% kapitału), czyli liczbę, jaką zamierzał nabyć Cedrob, podała spółka. Akcje objęte zapisami złożonymi po 24 czerwca nie zostaną nabyte, podano także.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhz9czw

"Biorąc powyższe pod uwagę informujemy, iż:
- akcje objęte zapisami złożonymi do dnia 23 czerwca 2015 r. włącznie, zostaną nabyte bez redukcji, tj. w liczbie wynikającej ze złożonych zapisów,
- akcje objęte zapisami złożonymi w dniu 24 czerwca 2015 r., zostaną nabyte na zasadzie proporcjonalnej redukcji,
- akcje objęte zapisami złożonymi po dniu 24 czerwca 2015 r. nie zostaną nabyte" - czytamy w komunikacie.

Spółka tłumaczy, że liczba akcji do nabycia w wyniku redukcji dla każdego zapisu będzie zaokrąglana w dół do liczby całkowitej, a pozostające po dokonaniu redukcji pojedyncze akcje do nabycia zostaną przypisane do zapisów złożonych na kolejno największą liczbę akcji.

W połowie maja Cedrob ogłosił wezwanie na 9 176 857 akcji PKM Duda, stanowiących 33,01% kapitału spółki, po cenie 7,4 zł za akcję. W razie powodzenia wezwania Cedrob będzie posiadał 66% akcji PKM Duda. W wezwaniu przewidziano, że zapisy potrwają od 10 czerwca do 7 lipca br.

dhz9czw

Cedrob jest krajowym liderem w produkcji mięsnej i przetworów drobiowych. Posiada także m. in. fermy reprodukcyjne, wylęgarnie piskląt, wytwórnie pasz, ubojnie drobiu oraz sieć sklepów firmowych.

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec.

(ISBnews)

dhz9czw

Podziel się opinią

Share
dhz9czw
dhz9czw