Trwa ładowanie...
handel

Lidl testuje bramki za kasami samoobsługowymi. Tak chce upiec kilka pieczeni na jednym ogniu

Wiele sieci handlowych wprowadza kasy samoobsługowe, ale Lidl idzie o krok dalej. Oprócz kas, na próbę ustawił za nimi bramki. Żeby przejść, trzeba będzie zeskanować przy nich paragon.

Share
Lidl testuje bramki za kasami samoobsługowymi. Tak chce upiec kilka pieczeni na jednym ogniu
Źródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
dyjfi2v

O nowym pomyśle niemieckiej sieci pisze serwis Wiadomości Handlowe. Jak czytamy, od października Lidl testuje kasy samoobsługowe w dwóch sklepach, a do końca roku chce je ustawić w dwóch kolejnych.

Teraz do dwóch istniejących już kas samoobsługowych dokłada nowość - bramki za nimi, które otworzą się, gdy zeskanujemy przy nich paragon. Czemu ma to służyć?

dyjfi2v

Po pierwsze to sposób na zniechęcenie złodziei. Dzięki bramkom nie będą mogli już tak łatwo wyjść ze sklepu z towarami, za które nie zapłacili.

Obejrzyj też: Zakaz handlu. Polacy chcą powrotu do łagodniejszych przepisów

Druga korzyść to to, że klienci będą zabierać swoje paragony i z maszynki go drukującej nie będzie wystawał długi zwój paragonów.

Po trzecie wreszcie umożliwi to lepsze wykorzystanie pracowników. Nie będzie aż takiej potrzeby, by przy kasach samoobsługowych ciągle stał pracownik i pilnował klientów.

dyjfi2v

Lidl ma w Polsce ponad 700 sklepów i jest jedną z największych sieci dyskontów. Do Biedronki mu co prawda daleko, bo portugalska sieć ma prawie 3 tys. placówek. Bliżej mu za to do Dino, który może się pochwalić ponad 1,1 tys. sklepów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyjfi2v

Podziel się opinią

Share
dyjfi2v
dyjfi2v