Trwa ładowanie...
d115u9a

Listopad nie przyniósł zmian cen owoców i warzyw - eksperci

10.11.Warszawa (PAP) - Na rynku świeżych owoców i warzyw ceny
pozostają stabilne. Pierwszy tydzień listopada nie przyniósł
większych zmian - wynika z analiz portalu...

Share
d115u9a

10.11.Warszawa (PAP) - Na rynku świeżych owoców i warzyw ceny pozostają stabilne. Pierwszy tydzień listopada nie przyniósł większych zmian - wynika z analiz portalu fresh-market.pl

W dniach 3-9.11 br. ceny jabłek przemysłowych utrzymują się na średnim poziomie 0,10 zł/kg w skupie.

Z notowań portalu wynika, że nie zmieniły się ceny jabłek deserowych, pomimo zakończenia zbiorów.

"Ceny jabłek pakowanych w karton utrzymują się na poziomie od 0,70 zł do ok. 1 zł/kg w zależności od odmiany" - napisano w analizie.

d115u9a

WARZYWA

Stabilne pozostają ceny warzyw kapustnych, korzeniowych i cebuli. Ewentualne wahania cen, jak wynika z obserwacji ekspertów, są minimalne i wynikają z lokalnych zaburzeń popytowo - podażowych.

Nadal utrzymują się niskie ceny kalafiorów, średnia cena wynosi 1,40 zł/szt i brokułów, średnia cena 1,55 zł/szt.

"Jednak ze względu na coraz niższe temperatury dobowe można się spodziewać spadku podaży tych warzyw i wzrostu ich cen" - prognozują eksperci.

d115u9a

Z notowań portalu wynika, że w minionym tygodniu wzrosła cena ogórków szklarniowych. Średnia cena ogórków krótkich wynosiła 6 zł/kg, a ogórków długich 4,50 zł/kg.

"Ogórki wymagają obecnie większych nakładów na ogrzewanie. Spory popyt na ogórki jest w coraz większym stopniu pokrywany poprzez import, co wyhamowuje ewentualny wzrost cen" - informuje fresh- market.pl

Kończy się już sezon polskich pomidorów spod osłon. W minionym tygodniu we wtorek ceny pomidorów lekko spadły poczym utrzymywały się na stabilnym poziomie, płacono za nie od 2,35 zł/kg do 2,72 zł/kg.

Analizy portalu fresh-market.pl (wcześniej ebronisze.pl) zawierają notowania owoców i warzyw z pięciu największych rynków hurtowych w Polsce. (PAP)

bg/ jtt/

d115u9a

Podziel się opinią

Share
d115u9a
d115u9a