Trwa ładowanie...
d98xwgk

Loconi Intermodal chce zadebiutować na NewConnect najpóźniej w III kw. br.

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Loconi Intermodal, spółka działająca na rynku przewozu kontenerów, chce zadebiutować na NewConnect najpóźniej w III kw....

Share
d98xwgk

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Loconi Intermodal, spółka działająca na rynku przewozu kontenerów, chce zadebiutować na NewConnect najpóźniej w III kw. 2014 r., poinformowała agencję ISBnews prezes Lidia Dziewierska. W ubiegłym roku spółka osiągnęła 90-procentowy wzrost przewozów wobec 7-procentowej dynamiki całego rynku i osiągnęła rentowność operacyjną.

"Rozpoczęliśmy procedurę administracyjną związaną z planowanym debiutem na rynku NewConnect. Liczymy, że decyzję od Giełdy Papierów Wartościowych otrzymamy najpóźniej w III kw. 2014" - powiedziała ISBnews Dziewierska.

Prezes dodała, że wejście na NewConnect jest dla Loconi szansą na umocnienie pozycji spółki, pozyskanie kapitału na dalszy rozwój oraz inwestycje.

d98xwgk

W 2013 r., czyli w drugim roku działalności przedsiębiorstwa, liczba operatorów logistycznych, którzy wykorzystują rozwiązania Loconi Intermodal przekroczyła 60 firm. W okresie od stycznia do grudnia 2013 roku wolumen przewiezionych kontenerów wzrósł o 90% w porównaniu do roku poprzedniego, podczas gdy przewozy intermodalne w Polsce w całym 2013 r. wzrosły o 7%. Pierwszy kwartał 2014 r. potwierdza utrzymanie wzrostów: Loconi Intermodal przewiozło 31 tys. TEU, o 80% więcej względem analogicznego kwartału 2013 r.

"Kiedy w 2012 roku rozpoczynaliśmy działalność operacyjną, na rynku nie było rozwiązań intermodalnych, które mogłyby być konkurencyjne wobec przewozów ciężarówkami pod względem ceny, czasu dostaw i punktualności. A to właśnie najważniejsze powody, dla których klienci decydują się na zamianę przewozów drogowych na intermodalne. Stąd pomysł na stworzenie połączeń intermodalnych, które spełniałyby wymogi odbiorców: pociągów towarowych kursujących niczym pasażerskie, według stałych rozkładów jazdy i bezpośrednio do stacji. Wszystko po to, aby docelowo można było przenieść każdą partię ładunków z dróg na tory" - wyjaśniła Dziewierska.

Spółka osiągnęła rentowność operacyjną w drugim roku działalności, wypracowując 52 mln zł przychodów i 95 tys. zł zysku netto w 2013 roku. W I kwartale 2014 r. Loconi osiągnęło ponad 20,3 mln zł przychodów (o 90% więcej r/r) i 0,5 mln zł zysku netto.

Loconi Intermodal to operator intermodalny, który w 2013 r. przewiózł na pociągach ponad 46 tys. kontenerów (80 tys. TEU). Obecnie spółka pracuje na czterech terminalach intermodalnych, w tym na dwóch jest zarządcą. Kolejne dwa terminale firma zamierza uruchomić w najbliższym roku. Model biznesowy Loconi Intermodal zakłada współpracę wyłącznie z operatorami logistycznymi, a nie bezpośrednio z importerami i eksporterami ładunków. Obecnie na zlecenie spółki kursuje ponad 130 pociągów miesięcznie w ramach regularnych połączeń.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d98xwgk

Podziel się opinią

Share
d98xwgk
d98xwgk