Trwa ładowanie...
dgc98tg

Lody w pakiecie z bakteriami. Sanepid ma zastrzeżenia do lodziarni

Przerwa na lody to w słoneczny dzień żelazny „punkt programu” dla wielu osób. Ta mała przyjemność może niestety spowodować bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Wiele lodziarni lekceważy obowiązki związane z szeroko rozumianą higieną, a nas boli brzuch. Albo gorzej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zachodniopomorski sanepid stwierdził, że aż jedna trzecia lodów jest skażona bakteriami
Zachodniopomorski sanepid stwierdził, że aż jedna trzecia lodów jest skażona bakteriami (Fotolia)
dgc98tg

Sanepid ma pełne ręce roboty. Jak informuje RMF FM, od początku wakacji inspektorzy skontrolowali 130 obiektów w województwie zachodniopomorskim. Ośmiu przedsiębiorców zapłaciło mandaty za brak porządku.

Dużo gorzej wypadły badania pobranych próbek. W aż 1/3 wykryto enterobakterie, które mogą powodować dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Bakterie wykryto głównie w lodach z automatów.

Czytaj także: Czy lody naturalne są naprawdę naturalne? "Jakby były stuprocentowo naturalne, to nikt by ich nie zjadł"

dgc98tg

Gdyby właściciele lodziarni w sposób prawidłowy myli urządzenia do produkcji i przechowywania lodów, bakterie nie pojawiłyby się.

*VIII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie *

Salmonella zaatakowała w Green Caffe Nero

O tym, że z kawiarni można trafić wprost do przychodni lekarskiej i kilka kolejnych dni spędzić w łóżku, przekonali się klienci sieciowej kawiarni Green Caffe Nero. Co najmniej 163 osoby zatruły się salmonellą.

dgc98tg

Czytaj też: Poszkodowani w Green Caffe Nero dostali pierwsze odszkodowania. 1,8 tys. zł za miesiąc leczenia

Do szpitali trafiło 49 osób, z czego sześcioro to dzieci młodsze niż 14 lat. Choroba nie ominęła także pracowników sieci - problemy zdrowotne zgłosiło 22 zatrudnionych w kawiarniach - u 7 potwierdzono, że doszło do zarażenia.

Kontrola sanepidu wykazała także, że do zachorowań doszło nie tylko w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, ale także Ożarowie Mazowieckim i Legionowie. Salmonella w ciastach to jednak nie tylko wina kawiarni, które miały w niewłaściwy sposób przechowywać ciasta. Nieprawidłowości wykazano również w Zakładzie Produkcyjnym Muffia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgc98tg

Podziel się opinią

Share

dgc98tg

dgc98tg