Trwa ładowanie...
d2sbk1z
07-12-2016 16:15

Łódź/ Firma z branży AGD zainwestuje ok. 16 mln zł ŁSSE

Wirthwein - producent podzespołów m.in. dla AGD - zainwestuje ok. 16 mln zł w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zbuduje i wyposaży nową halę produkcyjną w Łodzi i utworzy kilkadziesiąt miejsc pracy.

d2sbk1z
d2sbk1z

"Firma Wirthwein, działająca w łódzkiej SSE od 2004 roku, zadecydowała o nowych inwestycjach w naszym mieście. Musieli czekać dość długo - aż rok - na to, aż nasz wniosek o poszerzenie SSE zostanie przyjęty przez rząd. Przyjęto go w ubiegłym tygodniu i teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpoczętą inwestycję kontynuować" - podkreślił prezes ŁSSE Marek Michalik na konferencji prasowej w środę.

Zdaniem Michalika inwestycja wpisuje się w realizowaną w Łodzi koncepcję rozwoju klastra przemysłu AGD.

Spółka ma zamiar zainwestować w budowę nowej hali produkcyjno - magazynowej oraz w zakup kolejnych maszyn. Wartość inwestycji wyniesie ok. 16 mln zł. Jej zakończenie planuje się na jesień przyszłego roku - wówczas firma chce uruchomić co najmniej 40 nowych miejsc pracy.

Łódzki zakład Wirthwein rozpoczął działalność w 1998 roku, realizując dostawy elementów do pralek dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Obecnie w jego dwóch oddziałach produkowane są nie tylko komponenty z tworzyw sztucznych do pralek, suszarek do odzieży, zmywarek, ale też części dla branży motoryzacyjnej i elektrotechnicznej.

d2sbk1z

"Zakład w Łodzi jest największy wśród 21 fabryk grupy Wirthwein działających na całym świecie. Łącznie pracuje u nas 3,8 tys. osób, z czego tylko w Łodzi - ponad 400. Wszyscy pracownicy to Polacy; świetny i dobrze zmotywowany zespół" - zaznaczył właściciel firmy Marcus Wirthwein.

W ubiegłym tygodniu obszar ŁSSE powiększył się o prawie 88 ha i obecnie zajmuje 1416 ha w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim.

ŁSSE istnieje od 19 lat; w tym czasie wydała prawie 300 zezwoleń dla inwestorów. Zrealizowali oni inwestycje o łącznej wartości ok. 15 mld zł, dzięki którym powstało prawie 36 tys. miejsc pracy.

d2sbk1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sbk1z