Trwa ładowanie...
d47sahi

Łódź/ Ponad 1,6 mln zł na rozbudowę miejskiego monitoringu

Ponad 1,6 mln zł będzie kosztowała rozbudowa monitoringu miejskiego w Łodzi. Umowę na realizację drugiego etapu inwestycji podpisano w czwartek w siedzibie łódzkiej straży miejskiej. Prace mają być zakończone w grudniu 2015 r.

Share
d47sahi

"Drugi etap to 18 punktów, w których będzie 85 kamer - głównie w Śródmieściu, choć niektóre punkty są nieco dalej. Po realizacji tej inwestycji straż miejska będzie dysponowała 175 kamerami w 40 punktach na terenie miasta" - poinformował komendant Straży Miejskiej w Łodzi Zbigniew Kuleta.

Instalacja nowoczesnego monitoringu w Łodzi rozpoczęła się od głównej ulicy miasta Piotrkowskiej, gdzie od kilku miesięcy w 22 miejscach - oddalonych od siebie o 100-200 m - działa już 90 kamer. W większości są to kamery stacjonarne, wyposażone dodatkowo w automatyczną analizę obrazu. Jest też 20 kamer obrotowych.

Punkty instalacyjne zostały tak dobrane, aby obrazy z kamer nakładały się na siebie. Dzięki temu możliwa jest obserwacja całego ciągu ul. Piotrkowskiej na odcinku od Placu Wolności do al. Piłsudskiego, na którym monitoring obejmuje również wszystkie przecznice.

d47sahi

Obraz z kamer jest odbierany w czterech centrach obserwacyjnych zlokalizowanych w komendach policji (miejskiej i wojewódzkiej) i straży miejskiej oraz w Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zdaniem policjantów i strażników miejskich system zainstalowany na Piotrkowskiej ułatwił pracę tych służb i poprawił bezpieczeństwo.

"Jakość obrazu z tych kamer pozwala nie tylko bezpośrednio reagować na zdarzenie, ale również przed sądem udowadniać winę tym, którzy decydują się dokonywać czynów karalnych" - wyjaśnił zastępca komendanta miejskiego policji Marcin Grzelak.

Rozbudową monitoringu miejskiego w Łodzi będzie się zajmowała spółka Sprint, która wykonała również pierwszy etap inwestycji. Drugi etap będzie kosztował ponad 1,6 mln zł. Prace mają być zakończone w grudniu 2015 r.

d47sahi

Podziel się opinią

Share
d47sahi
d47sahi