Trwa ładowanie...
dg2c0g4
dg2c0g4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Łódź/ Ponad 200 nowych miejsc pracy w nowym centrum usług Whirlpool

W Łodzi powstanie Centrum Usług Wspólnych Whirlpool, obsługujące cały region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki - poinformował we wtorek zarząd Whirlpool Corporation. Światowy lider w produkcji sprzętu AGD ma zamiar stworzyć w nim ponad 200 nowych miejsc pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dg2c0g4

"Obecnie obsługą usług finansowych w obrębie Whirlpool Corporation zajmują się cztery centra zlokalizowane w Irlandii, Włoszech, Indiach i w Polsce (Łódź). Po szczegółowej analizie operacji finansowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka - przyp. PAP), podjęto decyzję o utworzeniu jednego wspólnego Centrum Usług Wspólnych w Łodzi"- podkreślił rzecznik Whirlpoola Zygmunt Łopalewski.

Według wiceprezesa ds. finansowych i dyrektora finansowego Whirlpool EMEA Marco Fossataro, skupienie dotychczasowych lokalizacji w jednym centrum usług wspólnych ma na celu zwiększenie efektywności i skuteczności procesów realizowanych przez tę jednostkę.

Działające obecnie przy łódzkiej fabryce Whirlpoola Centrum Usług Wspólnych zatrudnia ok. 80 osób. W ciągu najbliższych miesięcy ich biuro zostanie przeniesione do nowego budynku w Nowym Centrum Łodzi, gdzie koncern stworzy ponad 200 nowych stanowisk pracy.

dg2c0g4

Łódzkie centrum będzie zarządzało nowym modelem zintegrowanych procesów finansowych dla całego regionu EMEA. Proces rekrutacji nowych pracowników, prowadzony przez firmę Adecco, już się rozpoczął.

"Do końca 2017 r. Whirlpool zamierza przyjąć ponad 130 osób. Pracownicy, zatrudnieni w najbliższych miesiącach, przejdą szkolenie za granicą. Dzięki temu sami staną się coachami i będą mogli szkolić pozostałe nowo zatrudnione osoby w Łodzi. W centrum będziemy komunikować się w sześciu językach" - zaznaczył Łopalewski.

Jak dodał, plany Whirlpoola zakładają, że w Łodzi do 2018 r. powstaną miejsca pracy dla 300 osób.

Sektor BPO/SSC/IT, obejmujący realizację procesów biznesowych dla klientów korporacyjnych z całego świata, rozwija się w Łodzi bardzo dynamicznie. Jak podała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, w ponad 60 firmach świadczących tego typu usługi, zatrudnionych jest obecnie 15 tys. osób. Jej zdaniem, w ostatnich latach centra usług wspólnych stały się jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc pracy w okręgu łódzkim.

dg2c0g4

Whirlpool Corporation to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2016 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 93 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty m.in. Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit.

W regionie EMEA koncern zatrudnia ok. 24 tys. pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 8 krajów.

dg2c0g4

Podziel się opinią

Share
dg2c0g4
dg2c0g4