Trwa ładowanie...
d3ll36a
04-05-2016 15:30

Łódź/ Rozwój branży AGD tematem IV Międzynarodowego Forum Producentów

Polska jest w pierwszej trójce największych producentów artykułów gospodarstwa domowego w Europie. O dalszym rozwoju sektora AGD będą dyskutowali w Łodzi uczestnicy IV Międzynarodowego Forum Producentów i Dostawców Artykułów Gospodarstwa Domowego.

Share
d3ll36a

Jak podkreślili w rozmowie z PAP organizatorzy wydarzenia, które odbędzie się w Łodzi 11 i 12 maja branża AGD to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów w Polsce. Tylko w ubiegłym roku na terenie kraju wyprodukowano ponad 21 mln sztuk dużego AGD.

"To stawia nas wśród liderów w Europie. Wzrost produkcji każdego roku rośnie o kilkanaście procent. W Polsce zlokalizowanych jest najwięcej fabryk, w których zatrudnionych jest kilkadziesiąt tysięcy osób, a licząc razem z dostawcami - kilkaset tysięcy, bo jedno miejsce pracy w fabryce generuje co najmniej 3 kolejne u poddostawców" - zaznaczył podczas środowej konferencji prasowej Arkadiusz Rudowicz, dyrektor sprzedaży z firmy Muller Die Lila Logistik, która jest inicjatorem i pomysłodawcą Forum.

Dodał, że od lat w Polsce swoją produkcję rozwijają globalne koncerny takie jak: BSH, Indesit/Whirlpool, Amica, Samsung i - jak podkreślił - potencjał inwestycyjny jeszcze się nie wyczerpał, o czym świadczą m.in. plany ulokowania w Polsce fabryki przez chińskiego potentata - Haier Group.

Dalszy rozwój branży AGD, a także jej problemy będą głównymi tematami tegorocznego Forum z udziałem zagranicznych gości. Celem jedynego w Polsce tak dużego spotkania współpracujących, ale również konkurujących ze sobą przedsiębiorstw jest wymiana doświadczeń i uwag oraz wskazanie kierunków rozwoju.

d3ll36a

"Tematyka forum jest ustalana przez gości. W tym roku będą to kwestie związane m.in. z zatrudnieniem, dostępnością do zasobów ludzkich, zarządzaniem kadrami, logistyką w wielu kanałach sprzedaży - tradycyjnym i internetowym, potrzebą tworzenia ośrodków badawczo-rozwojowych. W dyskusjach będą brali udział eksperci oraz praktycy w danych dziedzinach" - zapowiedział Rudowicz.

Przewidziano również dyskusje o trendach i wyzwaniach stojących przed europejskim i polskim sektorem AGD; możliwościami eksportu na nieodkryte dotąd rynki; tworzenia nowych kategorii produktów.

Tegoroczne Forum będzie drugą edycją zorganizowaną w woj. łódzkim. Przed rokiem odbyło się ono w Pabianicach k. Łodzi. Jak powiedział Rudowicz teraz na miejsce spotkania wybrano Łódź, ponieważ ten region jest strategiczną lokalizacją dla branży AGD w Polsce.

"W całym województwie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) działa obecnie kilkadziesiąt podmiotów z sektora AGD i jest on jednym z najważniejszych dla regionu. Nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw w ciągu ponad 15 lat wyniosły bowiem 3,5 mld zł przy deklarowanych 2,8 mld i zatrudniły one 8 tys. 100 osób, przy deklaracjach 6 tys. To pokazuje, że warto o te firmy zabiegać i dbać" - powiedział prezes ŁSSE S.A. Marek Michalik.

d3ll36a

Organizatorzy wydarzenia spodziewają się ponad 200 przedstawicieli najważniejszych producentów i dostawców z sektora AGD, firm transportowych, instytucji samorządowych, specjalnych stref ekonomicznych, ekonomistów i analityków. W dwudniowej konferencji ma wziąć udział także wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki.

Pierwszego dnia w łódzkim hotelu Andel's zaplanowano szereg paneli dyskusyjnych, a drugiego uczestnicy forum zwiedzą fabrykę E.G.O. Polska zlokalizowaną w Łodzi.

Forum Producentów i Dostawców AGD zostało zainicjowane w 2013 r. przez firmę Muller Die Lila Logistik. Dwie pierwsze edycje odbyły się w Piekarach Śląskich. Partnerami tegorocznego wydarzenia są m.in. ŁSSE S.A., Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

d3ll36a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ll36a
d3ll36a