Trwa ładowanie...
d36pyzr

Łódzkie/ Firma UPS wybuduje w Strykowie centrum przeładunkowe

Zajmująca się logistyką i spedycją firma UPS wybuduje w Strykowie (Łódzkie) centrum przeładunkowe. To jedna z dwóch inwestycji realizowanych przez firmę w regionie łódzkim. Druga - centrum obsługi biznesu - powstanie w Łodzi. Obie inwestycje kosztować mają w sumie 25 mln dolarów.
Share
d36pyzr

Prace w nich znajdzie ponad 300 osób.

W czwartek w Strykowie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS. Otwarcie obiektu, planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

Zdaniem dyrektora generalnego UPS Polska Piotra Sitarka czwartkowa uroczystość, to wydarzenie przełomowe w 22-letniej historii firmy w Polsce. Według niego stanowi ono "odzwierciedlenie silnie rozwijającej się sieci logistycznej". Jest przekonany, że po zakończeniu tej inwestycji UPS będzie "jeszcze lepiej łączyć polskich klientów z rynkami na całym świecie".

d36pyzr

Obiekt, który według firmy, będzie największym tego typu projektem w historii UPS realizowanym w Europie Środkowo-Wschodniej, będzie miał łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw. Centrum zostanie wyposażone w najnowocześniejszą technologię, która pozwoli na sortowanie 15 tys. paczek na godzinę.

Druga inwestycja - centrum obsługi biznesu - które powstanie w Łodzi obsługiwać będzie klientów firmy z całego świata. UPS podobne centrum ma już we Wrocławiu, gdzie pracuje 600 osób.

Zdaniem Panattoni Europe, która jest odpowiedzialna za realizację inwestycji dla UPS w Strykowie, obiekt powstaje w "strategicznej lokalizacji dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej". Jak mówił dyrektor zarządzający na Polskę Zachodnią, Panattoni Europe Marek Dobrzycki chodzi o centralne położenie w kraju i bliskość najważniejszych szlaków komunikacyjnych - węzła autostrady A2, a także drogi 71 w pobliżu krajowej trasy 14.

UPS to globalna firma zajmująca się logistyką i spedycją. Świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce jest od ponad 20 lat i zatrudnia ponad 4 tys. pracowników i podwykonawców. Główna siedziba firmy mieści się w Atlancie w USA.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku.

d36pyzr

Podziel się opinią

Share
d36pyzr
d36pyzr