Trwa ładowanie...
dr6e1fg
dr6e1fg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Łódzkie/ Nowe centrum przeładunkowe UPS za ponad 20 mln dolarów

Ponad 20 mln dolarów kosztowała budowa w Dobrej k. Strykowa (Łódzkie) nowego centrum przeładunkowego UPS, w którym zatrudnienie znajdzie przeszło 200 osób. W środę w uroczystym otwarciu centrum wziął udział m.in. wicepremier Janusz Piechociński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dr6e1fg

Jego zdaniem budowa centrum to kolejny wymiar "dobrego umiędzynarodowiania polskiej gospodarki", które na początku miało przynieść do naszego kraju wiedzę o świecie, nową technikę i technologię oraz środki na rozwój, a obecnie przekłada się "na wielką falę innowacyjności polegającą nie tylko na modernizacji techniki i technologii, ale na zmniejszaniu kosztów obsługiwania biznesowego przedsiębiorców".

Piechociński przypomniał, że w ub. roku cały polski eksport miał wartość 163 mld euro.

"W tym roku idziemy na zdecydowanie lepszy wynik. Po 25 latach wielkiej przemiany Polska to dziś drugi w świecie wytwórca jachtów i łodzi do 10 m, czwarty producent mebli, drugi producent miedzi a przy tej okazji także srebra, pierwszy w Europie wytwórca środków audiowizualnych i AGD, potęga rolnicza ale także nowe przemysły" - mówił Piechociński.

dr6e1fg

Zapowiedział też, że do końca tej kadencji parlamentu zostanie uchwalona skierowana już do Sejmu nowa ustawa o działalności gospodarczej, która będzie "najlepszą, zbudowaną na opiniach polskich przedsiębiorców konstytucją dla przedsiębiorczości i gospodarki".

Podczas wizyty w nowym centrum UPS Piechociński zwrócił uwagę na miejsce, w którym zlokalizowano inwestycję. Podkreślił, że okolice Strykowa i Łodzi to już najlepiej skomunikowane ze światem i Europą miejsce w Polsce, co ma wymierne efekty w wielu dziedzinach.

"To nie tylko świetne tereny inwestycyjne i istotny spadek bezrobocia, to nie tylko wzrost dochodów budżetowych i satysfakcja, że łatwiej znajduje się pracę. To także wielka szansa na przyciąganie inwestycji obok tego drogowo-lotniczo-kolejowego węzła, na który wyrasta aglomeracja łódzka" - wyjaśnił Piechociński.

Zadowolenia z realizacji nowej inwestycji nie ukrywała w środę prezes UPS na Europę Cindy Miller, która przypomniała, że zamiar otwarcia centrum wspólnie z Piechocińskim jej firma ogłosiła rok temu, 3 września 2014 r. w Krynicy. Jej zdaniem nowe centrum przeładunkowe pozwoli UPS zapewnić najwyższej jakości usługi dla klientów firmy.

dr6e1fg

"Jest to największa inwestycja UPS w Polsce, która jest największą gospodarką w Europie środkowo-wschodniej i ma 38 mln potencjalnych klientów. Polska jest usytuowana w samym sercu Europie, a dzięki wspierającej inwestycje polityce rządu i wysoko wykwalifikowanej sile roboczej od jakiegoś czasu jest hubem dla wielu firm europejskich i globalnych. My też chcemy to wykorzystać" - powiedziała Miller.

Dodała, że dzięki kolejowym przewozom towarowym na trasie Chengdu (Chiny) - Łódź, a także codziennym lotom z Warszawy do centrum UPS w Kolonii i następnie do Hongkongu, jej firma łączy polski rynek z rynkami krajów wschodzących i dojrzałych ekonomicznie.

Nowe centrum przeładunkowe UPS w Dobrej k. Strykowa ma powierzchnię 12,8 tys. m2 i jest przystosowane do sortowania do 15 tys. przesyłek na godzinę. Znajduje się tu m.in. 70 stanowisk załadunkowych i rozładunkowych dla ciężarówek oraz 125 miejsc parkingowych i postojowych dla pojazdów dostawczych. Realizacja inwestycji kosztowała przeszło 20 mln dolarów, a zatrudnienie w nowym centrum ma znaleźć ponad 200 osób.

UPS to amerykańska firma będąca globalnym liderem w dziedzinie logistyki zajmująca się m.in. przewozem przesyłek i obsługa handlu międzynarodowego. Prowadzi działalność w ponad 220 krajach na świecie i każdego dnia doręcza ponad 18 mln przesyłek. Przychód UPS w 2014 r. wyniósł 58,2 mld dolarów.

dr6e1fg

Podziel się opinią

Share
dr6e1fg
dr6e1fg