Trwa ładowanie...
d2yhtru
25-11-2015 12:20

Łódzkie/ Reinwestycje w Ostrzeszowie, nowy inwestor w Konstantynowie Łódzkim

Trzy kolejne firmy - spółka Euros, producent opakowań tekturowych Poprawa oraz Tommark otrzymali zezwolenia na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pod koniec października ŁSSE została powiększona o ponad 36,9 hektarów.

d2yhtru

Jak poinformował w środę PAP rzecznik strefy Marcin Kwintkiewicz spółka Euros, to producent konstrukcji stalowych oraz metalowych elementów stolarki budowlanej w branży budownictwa przemysłowego. Budując kolejną halę produkcyjną oraz kupując nową linię technologiczną chce zwiększyć produkcję w istniejącym zakładzie znajdującym się w podstrefie Ostrzeszów (woj. wielkopolskie).

W ramach projektu spółka zamierza kontynuować dotychczasową działalność produkcyjno-usługową, która obejmuje: m.in. konstrukcje stalowe różnego typu obiektów jak centrów logistycznych, marketów, hal produkcyjnych oraz magazynowych, produkty metalowe związane z budownictwem, infrastrukturą oraz wytwarzaniem elementów metalowych do maszyn i urządzeń.

Spółka zamierza zainwestować do końca 2018 roku, co najmniej 2 mln zł oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie (41 pracowników) o przynajmniej 6 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie przez minimum 3 lata.

Kwintkiewicz zaznaczył, że jest to drugie zezwolenie spółki na prowadzenie działalności gospodarczej w ŁSSE.

d2yhtru

Z kolei trzecie zezwolenie otrzymał Zdzisław Poprawa, który prowadzi firmę Poprawa - Producent Opakowań Tekturowych. Przedsiębiorca działa od 1990 roku i jest producentem opakowań i kartonów z papieru i tektury. Specjalizuje się w produkcji opakowań wielkogabarytowych.

Firma zamierza rozbudować w podstrefie Ostrzeszów funkcjonujący zakład. Powstanie nowa hala produkcyjno-magazynowa, zakupiona zostanie nowa linia produkcyjna. Inwestycja ma kosztować, co najmniej 8 mln zł (do połowy 2018 r.). Pozwoli to na zatrudnienie co przynajmniej 16 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie łącznie 96 pracowników przez 3 lata.

Z kolei w podstrefie Konstantynów Łódzki zainwestuje Tommark. Firma wytwarza m.in.: żaluzje drewniane, żaluzje pionowe, rolety, rolety rzymskie, plisy, moskitiery. Rozwija współpracę z największymi producentami przesłon okiennych zarówno w Polsce, jak również na rynkach Unii Europejskiej oraz poza jej granicami.

Spółka zamierza zainwestować, co najmniej 12,3 mln zł (do końca 2018 r.) oraz zatrudnić 20 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie ponad 56 pracowników, przez co najmniej 3 lata.

d2yhtru

Od początku 2015 roku dziewięciu inwestorów łącznie zadeklarowało nakłady inwestycyjne w wysokości 252 mln zł, zatrudnienie 246 nowych pracowników oraz utrzymanie 1123 miejsc pracy. Prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński przypomniał, że przez 18 lat istnienia strefy wydano 282 zezwolenia, a inwestorzy zainwestowali łącznie blisko 13 mld zł. Powstało ponad 33 tys. miejsc pracy.

Pod koniec października Rada Ministrów podjęła decyzję o powiększeniu ŁSSE o ponad 36,9 hektarów gruntów publicznych, ale też prywatnych. Po zmianie strefa będzie miała powierzchnię ponad 1 tys. 339 ha. Dzięki jej poszerzeniu na terenach publicznych może powstać w ciągu kilku najbliższych lat 941 nowych miejsc pracy, wysokość nakładów może wynieść ok. 504 mln zł.

ŁSSE zajmuje obecnie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim.

d2yhtru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yhtru