Trwa ładowanie...
d1nnivu

Lokaty Budowlane pracują nad inwestycją handlowo-usługową na Dolnej w Warszawie

Warszawa, 24.06.2014 (ISBnews) ? Lokaty Budowlane utworzyły spółkę celową Lokaty Budowlane Dolna do realizacji inwestycji handlowo-usługowej na ulicy Dolnej w Warszawie, poinformował prezes spółki Marek Kwiatkowski.
Share
d1nnivu

?Zawiązanie spółki, która powstała z wykorzystaniem idei lokat budowlanych to realizacja naszych zapowiedzi, że chcemy właśnie w taki sposób pozyskiwać nowe inwestycje. W tym konkretnym przypadku decydujące było nasze doświadczenie przy budowie i komercjalizacji powierzchni komercyjnych jakich oczekują działające na polskim rynku sieci handlowe" ? powiedział Kwiatkowski, cytowany w komunikacie.

Do spółki zostanie wniesiona nieruchomość, która następnie będzie przebudowana i wyremontowana, tak by spełniała kryteria powierzchni handlowo-usługowej w specyfikacji działających na polskim rynku sieci handlowych.

"Następnie inwestycja ma zostać skomercjalizowana. Docelowo Lokaty Budowlane będą posiadały 86% udziałów w spółce celowej. Według wstępnej koncepcji architektonicznej na ulicy Dolnej ma powstać od 1600 do 1800 m2 powierzchni handlowo-usługowej" ? czytamy w komunikacie.

d1nnivu

Pozyskanie inwestycji w zamian za udziały w spółce celowej, jest realizacją idei 'lokat budowlanych', która stanowi podstawę strategii długoterminowej spółki. Lokaty Budowlane chcą pozyskiwać kolejne inwestycje w zamian za część ukończonej inwestycji, udziały w spółkach celowych lub akcje. W zamian za grunt kontrahent może otrzymać wybudowany na tym gruncie lokal mieszkalny lub użytkowy lub zostać akcjonariuszem spółki.

W celu realizacji umowy, Lokaty Budowlane zawarły przedwstępną umowę zakupu 55% udziału w gruntach pod inwestycję na ulicy Dolnej. Pozostałą część udziałów w gruncie do spółki wniesie osoba prywatna. Lokaty Budowlane za swój udział zapłacą 1,6 mln zł.

Lokaty Budowlane na przełomie 2013 i 2014 roku zakończyły realizację inwestycji na ulicy Saskiej 12 w Warszawie. Łączny zysk zrealizowany na tej inwestycji wyniósł blisko 3,5 mln zł. Tymczasem po osiągnięciu przez Hotel Święcice rentowności operacyjnej, obecnie jednym z priorytetów spółki jest rozbudowa kompleksu i zwiększenie skali działalności w tym segmencie, by bilansował on również koszty kredytu, jaki został zaciągnięty pod jego budowę.

Spółka intensyfikuje więc prace nad koncepcją i pozyskaniem finansowania na rozbudowę kompleksu Święcice, gdzie obok hotelu ma powstać nowe centrum wystawowo-konferencyjne oraz nowa inwestycja, najprawdopodobniej związana z branżą zdrowotną. Spółka dysponuje tam działką o powierzchni 6,5 tys. m2. Trwają zarówno analizy dotyczące pozyskania finansowania zewnętrznego oraz rozmowy z potencjalnymi partnerami dla przedsięwzięcia zarówno w branży finansowej jak i zdrowotnej.
Lokaty Budowlane realizują obecnie apartamentową inwestycję w Warszawie na ulicy Rybnickiej. Prace budowlane postępują zgodnie z planem, zaś w inwestycji sprzedano 8 mieszkań na 14 dostępnych w tej inwestycji.

d1nnivu

Ponadto firma koordynuje również przygotowanie koncepcji architektonicznej dla nowej inwestycji na ulicy Chłodnej w Warszawie. Spółka podpisała już przedwstępną umowę zakupu 2 działek o łącznej powierzchni 956 m2, gdzie może powstać budynek mieszkalno-usługowy o wysokości do 32 m. Spółka przewiduje, że finalizacja zakupu działek nastąpi na przełomie jeszcze w 2014 r.

Lokaty Budowlane to notowana NewConnect spółka budowlano-deweloperska.

(ISBnews)

d1nnivu

Podziel się opinią

Share
d1nnivu
d1nnivu