Trwa ładowanie...
d3up93r

Lotos Asfalt w 2010 r. chce zwiększyć sprzedaż o ponad 40 proc.

16.10.Katowice (PAP) - O ponad 40 proc. ma wzrosnąć w 2010 roku sprzedaż asfaltów z firmy Lotos Asfalt, w odniesieniu do tegorocznej produkcji. Zakładany wzrost sprzedaży wiąże się...
Share
d3up93r

16.10.Katowice (PAP) - O ponad 40 proc. ma wzrosnąć w 2010 roku sprzedaż asfaltów z firmy Lotos Asfalt, w odniesieniu do tegorocznej produkcji. Zakładany wzrost sprzedaży wiąże się m.in. z rozbudową infrastruktury drogowej przed Euro 2012.

"Po realizacji programu 10+ znacznie zwiększymy podaż wysokiej jakości asfaltów. W 2010 roku chcemy wprowadzić na rynek nawet 1,3 mln ton produktów" - poinformował w czwartek prezes spółki, Krzysztof Brygała.

W ubiegłym roku firma sprzedała rekordową ilość 900 tys. ton asfaltów, w tym roku zakłada sprzedaż na podobnym poziomie. Asfalty z grupy Lotos, oprócz rynku krajowego, sprzedawane są m.in. w Niemczech, Austrii, Czechach, Rumunii, na Litwie, Ukrainie i Słowacji.

d3up93r

Przedstawiciele firmy podkreślają, że eksportowi polskich asfaltów sprzyja koniunktura budowlano-remontowa w infrastrukturze drogowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Ubiegły rok spółka zamknęła 30-procentowym udziałem w sprzedaży asfaltów na Litwie, co oznaczało dostawy 27 tys. ton produktów warte ponad 10 mln USD.

Strategia Lotos Asfalt przewiduje zwiększenie udziału w litewskim rynku asfaltów do ponad 40 proc. a także sprzedaż na Łotwie i Estonii. Firma produkuje asfalty drogowe (w tym wykorzystywane m.in. w budowie autostrad asfalty modyfikowane), przemysłowe, emulsje i specyfiki asfaltowe.

Spółka Lotos Asfalt, z grupy Lotos (producenta paliw) powstała w kwietniu 2004 r., przejmując pracowników i aktywa asfaltowe rafinerii w Jaśle. Rok później kupiła wydział asfaltowy dawnej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. Dziś dysponuje trzema ośrodkami produkcyjnymi - w Gdańsku, Jaśle i Czechowicach.

Swój ubiegłoroczny udział w krajowym rynku spółka szacuje na 48 proc. W minionym roku zanotowała też 115-procentowy wzrost eksportu, co plasuje ją na szóstym miejscu wśród europejskich dostawców asfaltów. (PAP)

mab/ krf/ jbr/ asa/

d3up93r

Podziel się opinią

Share
d3up93r
d3up93r