Trwa ładowanie...
lotos
29-04-2014 15:35

Lotos prowadzi rozmowy dot. przejęcia złóż w Norwegii

Spółka Lotos prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia złóż węglowodorów w Norwegii - poinformował we wtorek dziennikarzy wiceprezes Lotosu Zbigniew Paszkowicz.

Lotos prowadzi rozmowy dot. przejęcia złóż w NorwegiiŹródło: Fotolia, fot: Kovalenko Inna
d4xd8c5
d4xd8c5

- Rozmawiamy z więcej niż jednym podmiotem, interesuje nas aktywo o zbliżonej wielkości do (złoża) Heimdal. Chodzi o jedno duże złoże (...) lub kilka złóż mniejszych - powiedział Paszkowicz. Dodał, że należy się również liczyć z podobnymi nakładami inwestycyjnymi, jak w przypadku Heimdal. Wartość tej transakcji to ok. 176 mln dolarów.

Lotos Norge, spółka zależna firmy Lotos Petrobaltic, poinformował w listopadzie o zawarciu umowy w sprawie nabycia udziałów w 12 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Wydobycie w Norwegii (przypadające na przejęte przez Lotos udziały) kształtuje się na poziomie ok. 240 tys. toe rocznie (5 tys. baryłek dziennie), z czego 70 proc. stanowi gaz ziemny, a 30 proc. kondensat (lekka ropa naftowa).

Grupa Lotos (do 2 czerwca 2003 roku Rafineria Gdańska) zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jak również jej przerobem i sprzedażą produktów naftowych.

d4xd8c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xd8c5