Trwa ładowanie...
d25xluf
07-12-2016 10:45

Loyd porządkuje grupę przed planowanymi akwizycjami

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Loyd oraz jego spółka zależna Esterpack Holdings Limited sprzedały udziały w szesnastu spółkach należących do grupy kapitałowej, które nie prowadziły działalności operacyjnej, poinformował Loyd. Transakcje przeprowadzone w ramach procesu restrukturyzacji pomogą zoptymalizować strukturę spółki oraz pozwolą lepiej przystosować ją pod względem organizacyjnym do planowanych przejęć nowych podmiotów w kolejnym roku, zapowiedział prezes Bartosz Kaczmarczyk.

d25xluf
d25xluf

"Dzięki prowadzonym działaniom restrukturyzacyjnym, które obejmują reorganizację spółek w ramach grupy kapitałowej oraz sprzedaż spółek nie prowadzących działalności gospodarczej, będziemy w stanie w sposób bardziej efektywny zarządzać całą organizacją, ograniczymy koszty jej funkcjonowania oraz będziemy w stanie szybciej i efektywniej reagować na zmiany zachodzące na rynku jak również przygotowywać się na nie z odpowiednim wyprzedzeniem, co daje nam przewagę nad konkurencją" - powiedział wiceprezes Gustaw Groth, cytowany w komunikacie.

Pomimo jednorazowych kosztów związanych z restrukturyzacją, przynosi ona już pozytywne efekty widoczne w osiąganych wynikach finansowych, podkreśliła spółka. Przez pierwsze trzy kwartały bieżącego roku Grupa Loyd wypracowała o 44,2% wyższy zysk netto tj. 1,5 mln zł, pomimo spadku przychodów o 26,4% do 35,1 mln zł, podano także.

"Proces restrukturyzacji to również przygotowanie do konsolidacji rynku - planujemy akwizycje kilku podmiotów, które uzupełnią naszą działalność pod względem produktowym i geograficznym. Dzięki nowej strukturze będziemy w stanie szybciej i skuteczniej integrować działalność przejmowanych podmiotów w ramach całej naszej grupy kapitałowej i osiągać lepsze efekty synergii wynikające z ich przejęcia" powiedział prezes Bartosz Kaczmarczyk, również cytowany w komunikacie.

Loyd S.A. świadczy usługi w zakresie human resources oraz outsourcingu procesów biznesowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d25xluf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25xluf