Trwa ładowanie...
dpegr5b

LPP planuje uruchomić 30 sklepów marki Reserved w Niemczech w ciągu 3 lat

Warszawa, 07.11.2014 (ISBnews) - LPP chce otworzyć ok. 30 sklepów marki w Reserved w Niemczech w ciągu trzech lat. W przyszłym roku liczba nowo otwartych sklepów w tym kraju wzrośnie o 10 salonów, poinformował wiceprezes Dariusz Pachla. W 2015 r. powstanie także ok. 10 sklepów na Bliskim Wschodzie.
Share
dpegr5b

"Na przyszły rok planujemy uruchomienie ok. 10 sklepów w Niemczech. Stan zaawansowania negocjacji wskazuje, że mniej więcej będzie to taka liczba. W kolejnym roku mamy już umowy na 2 salony" - powiedział Pachla podczas konferencji prasowej.

"Z dzisiejszych informacji wynika, że jesteśmy w stanie uruchomić ok. 30 sklepów w Niemczech w ciągu trzech lat" - dodał.

Wiceprezes poinformował, że z innymi markami niż Reserved LPP wejdzie do Niemiec na pewno nie wcześniej niż w 2017 roku.

dpegr5b

"Ten rynek jest wrażliwy i nie chcemy niczego zepsuć, wchodząc od razu z kilkoma brandami. Będziemy się koncentrować na marce Reserved, a potem dopiero wejdziemy w kolejnymi, ale nastąpi to nie wcześniej niż w 2017 roku" - powiedział.

Pachla poinformował, że w przyszłym roku spółka otworzy ok. 10 salonów na Bliskim Wschodzie o łącznej powierzchni 11 tys. m2. Pierwszy salon powstanie w Katarze na początku przyszłego roku.
"Zaczniemy tradycyjnie od salonów Reserved, ale myślę, że otworzymy 2-3 sklepy marki Mohito w ramach tego plany" - powiedział wiceprezes.

W tym roku LPP uruchomiło 3 salony w Niemczech, a na początku grudnia powstanie czwarty w tym kraju.

W październiku LPP rozpoczęło działalność na Bałkanach, otwierając salony w Chorwacji marek Reserved, Cropp, House, Mohito, oraz Sinsay w centrum handlowym Arena w Zagrzebiu.

dpegr5b

"Bałkany jak najbardziej leżą w sferze naszych zainteresowań. W ciągu kilku kwartałów być może będziemy mogli powiedzieć o kolejnych, nowych lokalizacjach. Cały czas pracujemy nad kolejnymi krajami, ale na razie nie mogę podać żadnych konkretów" - powiedział Pachla dziennikarzom.

Na koniec września 2014 powierzchnia handlowa LPP wyniosła 681,2 tys. m2, co oznacza wzrost o 32% o 167 tys. mk2. Łączna liczba salonów sięgała 1.453 na koniec września.
(ISBnews)

dpegr5b

Podziel się opinią

Share
dpegr5b
dpegr5b