Trwa ładowanie...
dkdt7q5

LPP wyda w 2014 r. na rozwój sieci sklepów ok. 450 mln zł (opis)

13.02. Warszawa (PAP) - Powierzchnia handlowa grupy LPP ma wzrosnąć w tym roku o 167 tys. m kw., czyli 28 proc. Spółka wyda w tym roku na rozwój sieci ok. 450 mln zł - poinformował...

dkdt7q5

13.02. Warszawa (PAP) - Powierzchnia handlowa grupy LPP ma wzrosnąć w tym roku o 167 tys. m kw., czyli 28 proc. Spółka wyda w tym roku na rozwój sieci ok. 450 mln zł - poinformował na czwartkowej konferencji wiceprezes spółki Dariusz Pachla.

"Planujemy zwiększyć w tym roku powierzchnię sieci sklepów o ok. 167 tys. m kw., czyli 28 proc., do ok. 756 tys. m kw. Wartość nakładów na rozwój sieci to ok. 450 mln zł. Dodatkowo kontynuowana będzie w tym roku rozbudowa centrum logistycznego. Na ten cel planujemy przeznaczyć ok. 100 mln zł" - powiedział Pachla.

Na koniec czwartego kwartału 2013 roku grupa LPP dysponowała 1.320 sklepami o łącznej powierzchni 588,7 tys. m kw.

W tym roku o 77 tys. m kw. ma wzrosnąć powierzchnia handlowa sklepów w Polsce (wzrost o 21 proc. rdr), o 24 tys. m kw. w UE (wzrost o 30 proc. rdr) i o 67 tys. m kw. w Rosji i na Ukrainie (wzrost o 47 proc. rdr).

dkdt7q5

Pachla poinformował, że jesienią uruchomione zostaną dwa pierwsze sklepy Reserved w Niemczech oraz pięć sklepów w Chorwacji w każdej z marek spółki.

Dodał, że w przyszłym roku spółka chciałaby pozyskać w Niemczech kolejnych kilka lokalizacji.

"Chcemy się tam skupić na rozwoju marki Reserved. To nasycony, ale duży rynek o szacowanej wartości 50 mld dolarów wobec 7 mld dolarów w Polsce" - powiedział Pachla.

Nie wykluczył obecności spółki na kolejnych zachodnich rynkach w przyszłości.

dkdt7q5

"Zdajemy sobie sprawę, że dla zapewnienia tempa rozwoju musimy odkrywać nowe rynki. Nie odrzucamy żadnych ofert, także z Europy Zachodniej. Jesteśmy wielkim graczem na polskim rynku, ale w skali europejskiej trochę mniej niż średnim. Dlatego nasze plany rozwoju na kolejne lata będą ambitne. Nie ma mowy, by w najbliższych latach cały zysk trafiał na dywidendę. Chcemy się rozwijać" - powiedział.

Zauważył, że grupy średniej wielkości na rynku europejskim mają obroty rzędu 3-4 mld euro wobec 1 mld euro osiągniętych przez LPP w 2013 roku.

"Jeśli będziemy rosnąć w tempie ponad 20 proc., to w ciągu 3-4 lat możliwe będzie podwojenie przychodów" - powiedział Pachla.

CO NAJMNIEJ 30 SKLEPÓW W KRAJACH ARABSKICH W CIĄGU 6 LAT

dkdt7q5

LPP podpisało kilka dni temu z franczyzobiorcą, spółką Azadea, umowę na rozwój sieci w krajach arabskich.

"Jesienią tego roku planujemy otworzyć pierwszy sklep Reserved, prawdopodobnie w Katarze" - powiedział wiceprezes.

"Franczyzobiorca zobowiązał się do otwarcia minimum 30 sklepów Reserved w ciągu 6 lat. Możliwe jest otwarcie większej liczby sklepów, w zależności od efektywności franczyzy" - dodał.

SKLEPY NOWEJ MARKI W 2016 R.

dkdt7q5

LPP w połowie roku ruszy z przygotowaniami do stworzenia kolejnej nowej marki.

"Będzie to odzież damska i męska w nieco wyższych cenach i o wyższej jakości. Modna, ale nie awangardowa" - powiedział Pachla.

"Efekty będą widoczne dopiero pod koniec 2015 roku albo na początku 2016 roku" - dodał.

Pachla zauważył, że najnowsza marka grupy - Sinsay osiągnęła w pierwszym roku funkcjonowania sklepów ok. 75 mln zł przychodów i ok. 8 mln zł zysku operacyjnego.

"To dowód, że warto się rozwijać poprzez nowe marki. Jeśli są przemyślane, to można znaleźć na rynku miejsce" - powiedział.(PAP)

pel/ asa/

dkdt7q5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkdt7q5