Trwa ładowanie...
ceny

Luanda najdroższym miastem na świecie

Nie w Europie, nie w Ameryce ani nawet nie w Azji. Najdroższe miasto świata znajduje się w Afryce i mówi się w nim po portugalsku - wynika z najnowszego badania Mercer's 2013.

Share
Luanda najdroższym miastem na świecie
Źródło: AFP
dkvhnwv

W rankingu porównującym koszty życia w największych miastach całego świata zdecydowanie zwyciężyła stolica Angoli, Luanda. Wyprzedziła tak znane miasta jak Moskwa, Tokio, Zurych czy Singapur.

Z badania firmy Mercer wynika, że rekordowo dużo zapłacimy tam między innymi za wynajęcie mieszkania. Luksusowy apartament może kosztować nawet blisko 12 tysięcy euro miesięcznie. Cena zwykłego hamburgera to prawie 15 euro.

5-milionowa Luanda jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast Czarnego Kontynentu. Nic dziwnego, że właśnie tam emigruje wielu Portugalczyków skuszonych wysokimi zarobkami oferowanymi w stolicy byłej kolonii. Problemem angolskiej stolicy są ogromne nierówności społeczne - głęboka bieda przeplata się z niewyobrażalnym bogactwem uprzywilejowanych klanów. Intensywny rozwój i intratne kontrakty pociągają za sobą korupcję na dużą skalę.

dkvhnwv

Podziel się opinią

Share
dkvhnwv
dkvhnwv