Trwa ładowanie...
dpefvld

Lubawa planuje warunkowe podwyższenie kapitału i emisję warrantów

17.11. Warszawa (PAP) - Planowane na 14 grudnia NWZA Lubawy ma podjąć uchwałę o emisji warrantów subskrypcyjnych serii A i o warunkowym podwyższeniu kapitału poprzez emisję...

dpefvld
dpefvld

17.11. Warszawa (PAP) - Planowane na 14 grudnia NWZA Lubawy ma podjąć uchwałę o emisji warrantów subskrypcyjnych serii A i o warunkowym podwyższeniu kapitału poprzez emisję 68.500.000 akcji serii F z wyłączeniem prawa poboru - podała spółka w komunikacie.

Każdy warrant subskrypcyjny serii A będzie uprawniał do objęcia 100.000 akcji spółki serii F emitowanych w ramach warunkowego podwyższenia kapitału.

"Warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego, o którym mowa w ust. 1, zostaje dokonane poprzez emisję 68.500.000 akcji zwykłych na okaziciela Spółki serii F o wartości nominalnej 0,20 zł każda i łącznej wartości nominalnej 13.700.000 zł" - podano w komunikacie

"Dokonywane na mocy niniejszej uchwały warunkowe podwyższenia kapitału Spółki umotywowane jest umożliwieniem objęcia Akcji inwestorowi strategicznemu, którego obecność zapewni Spółce stabilny rozwój. Jednocześnie sposób pokrycia podwyższanego kapitału udziałami Miranda Sp. z o.o. i akcjami Effect-System S.A. pozwoli stworzyć grupę kapitałową w oparciu, o którą możliwe stanie się rozszerzenie zakresu działalności i oferty spółek oraz wykorzystanie efektu synergii zwłaszcza w zakresie logistyki, marketingu i dystrybucji produktów" - dodano.

dpefvld

W maju Lubawa informowała o podpisaniu listu intencyjnego ze Stanisławem Litwinem, na mocy którego do spółki wniesione zostaną aportem firmy Effect System i Miranda.

Zgodnie z nim do Lubawy ma zostać wniesione 99,998 proc. akcji Effect System i 100 proc. udziałów Mirandy. W zamian Lubawa ma wyemitować 68.500.000 akcji z wyłączeniem prawa poboru i zapłacić 3,5 mln zł, które Stanisław Litwin przeznaczy na kupno akcji Lubawy na rynku równoległym w ciągu trzech miesięcy.

Miranda zajmuje się produkcją tkanin i dzianin. Effect System produkuje flagi, banery, parasole i namioty. (PAP)

ana/

dpefvld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpefvld